Uber Haberleri

Uber haber, Uber son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Uber - 29.1.2020
Esenyurt'ta taksicilerle turizm şoförleri arasında kavga: 11 gözaltı
"KAÇAK TAŞIMA YAPMIYORUZ" Yaşanan olaylarla ilgili konuşa turizm firması çalışanı Ahmet Bal, "Biz UBER'ci değiliz.
Uber - 29.1.2020
ESENYURT'TA TAKSİCİLERLE TURİZM ŞOFÖRLERİ ARASINDA KAVGA: 11 GÖZALTI
11 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI Olayda 11 kişi gözaltına alınarak polis merkezine alındı.  Kavganın ardından yeni olayların yaşanmaması için Esenkent Polis Merkezi önüne toplumsal müdahale aracı(TOMA) ile Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri sevk edildi. Çevik kuvvet polisi karakol önünde önlem aldı. Zaman zaman turizm firması çalışanlarıyla polis arasında da tartışma yaşandı.  "KAÇAK TAŞIMA YAPMIYORUZ" Yaşanan olaylarla ilgili konuşa turizm firması çalışanı Ahmet Bal, "Biz UBER'ci değiliz.
Uber - 21.1.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-3
"CUMA GÜNÜNDEN İTİBAREN KALDIRILDI" Plaka alım-satımı yapan Coşkun Çağlayan, ise "Fiyatlarda ani iniş ve çıkışlar olmaya başladı. Bunların önüne geçip reel fiyatların oturması için insanların sanal alemde değil de gerçek olarak fiyatları öğrenmesi için kapatıldı. Cuma gününden itibaren kaldırıldı. Vatandaşlar neden kapatıldığını soruyorlar.  Bunun yanında bazı dedikodular çıkmaya başladı. Müşteriler de bunlardan rahatsız olmaya başladı. O yüzden belli bir süre kapatıldı. Taksi plakasının değeri şu an 2 milyon 150 bin lira civarında. Bunun artmasının nedenleri UBER'in kapatılması, faizlerin düşmesi ve taksilere zam gelmesi" diye konuştu.
Uber - 21.1.2020
İSTANBUL'DA "TAKSİ PLAKASI" BORSASI
"CUMA GÜNÜNDEN İTİBAREN KALDIRILDI" Plaka alım-satımı yapan Coşkun Çağlayan, ise "Fiyatlarda ani iniş ve çıkışlar olmaya başladı. Bunların önüne geçip reel fiyatların oturması için insanların sanal alemde değil de gerçek olarak fiyatları öğrenmesi için kapatıldı. Cuma gününden itibaren kaldırıldı. Vatandaşlar neden kapatıldığını soruyorlar.  Bunun yanında bazı dedikodular çıkmaya başladı. Müşteriler de bunlardan rahatsız olmaya başladı. O yüzden belli bir süre kapatıldı. Taksi plakasının değeri şu an 2 milyon 150 bin lira civarında. Bunun artmasının nedenleri UBER'in kapatılması, faizlerin düşmesi ve taksilere zam gelmesi" diye konuştu.
Uber - 16.1.2020
Toyota'dan ABD'li hava taksisi girişimine 394 milyon dolarlık yatırım
2009'dan bu yana ABD destekli bir girişim olan Joby, eVTOL (elektrikli hava araçlarının kalkış ve inişi) alanında hizmet sağlıyor. Şirket son olarak Uber'le bir ortaklığa imza atmıştı.
Uber - 16.1.2020
Toyota to invest $394m in US flying taxi startup
Joby Aviation is an American venture-backed aerospace company. In December, Joby and Uber announced a separate partnership to jointly introduce Joby air taxis in at least two cities, with customers booking and paying for flights via the Uber app.
Uber - 15.1.2020
Nef'ten bir ev alınca 25 tane daha eviniz olacak
Nef'in yeni keşfi "Foldcity" ile Nef müşterileri artık şehrin onlarca farklı lokasyonundaki Nef projelerini kullanabilecek. Nef'ten yapılan açıklamaya göre, bugünden itibaren Nef'teki evinizin anahtarı, İstanbul'un 25 farklı noktasındaki Nef projesinin de kapılarını açacak. Dünyada ilk kez uygulanan Nef keşfi "Foldcity" sayesinde Nef sahiplerinin ev hayatı özgürleşecek ve Nef sahipleri şehrin dört bir yanında bir evi varmış gibi yaşamaya başlayacak. Yani Nef'ten bir ev alınca 25 tane daha eviniz olacak. Dünyada bir ilk, Foldcity Dünyada ilk kez uygulanan Foldcity sayesinde Nef'ten aldığınız bir ev ile tüm Nef projelerindeki misafir evleri, ofisler, sinemalar, çocuk kulüpleri, müzik stüdyoları, spor salonları gibi onlarca alan sizin olacak. "Ulaşılabilir lüks" kavramını gayrimenkul dünyasına tanıtan Nef, bu konseptle birlikte şehrin farklı lokasyonlarında birbirinden farklı ihtiyaçlara da yanıt veriyor. Böylelikle Foldcity, ev hayatına dair tüm alışkanlıklarınızı değiştiriyor. Örneğin "Foldcity" ile siz şehrin neresindeyseniz, oraya yakın bir spor salonunuz, misafir eviniz, müzik stüdyonuz veya toplantı odanız gibi onlarca alan sizin olacak. Yani bir Nef'te toplantınızı yapıp, diğerinin sinema salonunda filminizi izleyebilecek, başka bir Nef'in misafir evinde kalabileceksiniz. Sabah sporunuzu da iş yerinize yakın başka bir Nef'te yapabileceksiniz. Nef+ aplikasyonu ile kullanım Nef müşterileri, Nef+ mobil aplikasyonu ile "Foldcity" konseptini rahatça kullanabilecek. Önden rezervasyon yaptırdığınız bu yaşam alanlarını kullanabilmek için ihtiyacınız olan tek şey Nef+ aplikasyonu. Sadece kullandığınız zaman dilimi için ücret ödediğiniz "Foldhome" konsept ile, Uber ve Airbnb başta olmak üzere dünyada trendleri değiştiren paylaşım ekonomisi ekosisteminde uzun süredir yer alan Nef, "Foldcity" ile bu konumunu daha da pekiştiriyor.
Uber - 7.1.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 3
5 SAVCI 3 MAHKEME GÖREVLENDİRİLDİ İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Seri Muhakeme Bürosu için 5 savcı görevlendirildiğini söyleyen Akçadırcı, "İyi bir uygulama olacağını düşünüyorum. Bu da en az uzlaştırma gibi sistemimizi belli ölçüde rahatlatacaktır diye düşünüyorum. Adil yargılama dediğimiz sisteme direk etki eden bir müessese olduğunu düşünüyorum" ifadesini kullandı.  HSK, Seri Muhakeme Bürosu tarafından oluşturulan dosyalara bakılması için adliye bünyesinde 3 mahkeme görevlendirdi. 4, 5 ve 6. Asliye Ceza Mahkemeleri, Seri Muhakeme Bürosu'ndan gelecek dosyalar için görev yapacak.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------ Akçadırcı'nın açıklaması -Detaylar      =========================== 11-  İSTANBUL'DA "TURKUAZ TAKSİ" TARTIŞMASI * İstanbul Taksiciler Esnaflar Odası Başkanı Eyüp Aksu, " Turkuaz renkli araçlarımız çalışmaya başladığı zaman İstanbul halkı renk tercihinden dolayı, tercih etmediler. 350'ye yakın turkuaz renkli taksimiz var. Taksici esnafı iş yapamadı, yolcu taşıyamadılar ve mağdur oldular "  * Sabiha Gökçen Havalimanı Taşıma ve İşletme Kooperatifi idari İşler Müdürü Hasan Şahin, "Uber bitti, korsan taksi taşımacılığı geliyor.
Uber - 7.1.2020
CES: Uber ve Hyundai'den "hava taksisi" işbirliği
ABD'li Uber Technologies Inc ve Güney Kore'den Hyundai Motor Company, gelecekte bir hava taşımacılığı ağı kapsamında uçan taksi üretmek için işbirliği yaptı.
Uber - 7.1.2020
İSTANBUL'DA "TURKUAZ TAKSİ" TARTIŞMASI
* İstanbul Taksiciler Esnaflar Odası Başkanı Eyüp Aksu, " Turkuaz renkli araçlarımız çalışmaya başladığı zaman İstanbul halkı renk tercihinden dolayı, tercih etmediler. 350'ye yakın turkuaz renkli taksimiz var. Taksici esnafı iş yapamadı, yolcu taşıyamadılar ve mağdur oldular "  * Sabiha Gökçen Havalimanı Taşıma ve İşletme Kooperatifi idari İşler Müdürü Hasan Şahin, "Uber bitti, korsan taksi taşımacılığı geliyor.
Uber - 31.12.2019
2019 teknolojide çekişmelerin yılı oldu
- Facebook'un Libra projesi hükümetlerin merceğinde 2019, dijital paraların da sıklıkla gündemde yer aldığı bir yıl oldu. Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook'un duyurduğu dijital para birimi Libra, aralarında Mastercard, Visa, Uber, Booking, Spotify, Paypal ve Vodafone gibi devlerinde bulunduğu bir konsorsiyum ile harekete geçmişti.
Uber - 25.12.2019
"Paylaşım ekonomisini seven gençleri iyi anlamalıyız"
Finans, para, faiz, Merkez Bankası gibi konuların çok ötesinde, insanların artık gelir dağılımı, refah, mutluluk, nüfus, göç, çevre gibi sorunları daha fazla konuştuğunu işaret eden Bahçıvan, "Özellikle iklim değişikliği, çevre ve sürdürülebilirlik konularında farkındalık oldukça artmış durumda. Dünyayı farklı okuyan ve anlayan, duyarlılık ve sorumluluk sahibi büyük bir genç kitle geliyor. Geleceğimize damga vurup şekillendirecek olan bu neslin eğilimlerini iyi anlamalıyız. Uber, AirBnB gibi girişimler sayesinde son yıllarda oldukça popüler bir kavram var; paylaşım ekonomisi.
Uber - 25.12.2019
Şehir içi hava ulaşımı için geri sayım
1960 ve 1970'li yılların popüler çizgi filmi Jetgiller'deki gibi dikey iniş ve kalkış yapabilen hava araçlarıyla şehir içinde ulaşım 10 yıl içinde mümkün olacak Dünyanın büyük ve kalabalık şehirleri gün geçtikçe içinden çıkılmaz hale gelen trafik sorununa alternatif olarak şehir içinde havadan ulaşıma geçmeye hazırlanıyor. UAM - Urban Air Mobility (kentsel hava taşımacılığı) sistemiyle yakında seyahatler başlayacak. Airbus, Google, Lilium, Uber gibi şirketlerin yıllardır üzerinde çalıştığı hava araçları son düzlükte.
Uber - 24.12.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-2
Görüntü dökümü: -------------- -Dr. Oğuz Gündoğdu'nun yaptığı açıklama 24.12.2019 - 10.42 Haber Kodu : 191224063 ======================== 9- UBER'E TAZMİNAT DAVASI AÇMAYA HAZIRLANIYORLAR Halil YILMAZ- Feridun AÇIKGÖZ-Doğan GÜNDOĞDU / İSTANBUL, İNTERNET üzerinden ulaşım hizmeti veren UBER'e çeşitli taksi derneklerinin, haksız rekabet oluşturduğu gerekçesiyle açtığı dava sonucunda UBER'e erişim engellenmişti.
Uber - 24.12.2019
UBER'E TAZMİNAT DAVASI AÇMAYA HAZIRLANIYORLAR
İNTERNET üzerinden ulaşım hizmeti veren UBER'e çeşitli taksi derneklerinin, haksız rekabet oluşturduğu gerekçesiyle açtığı dava sonucunda UBER'e erişim engellenmişti.
Uber - 17.12.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-3
İBB'NİN ULAŞIM ÇALIŞTAYINDA GERGİNLİK - İBB Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir, " 'Niye böyle bir şey düzenledim ?' diye de kendime kızıyorum"  Ramazan EĞRİ - İSTANBUL, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından düzenlenen ulaşım kongresinde iki grup arasında gerginlik çıktı.   İBB tarafından İstanbul Kongre Merkezi'nde "İstanbul Ulaşımını Konuşuyor" başlıklı "Sürdürülebilir Ulaşım Kongresi" düzenledi. 2 gün sürecek kongrenin ilk gününde iki grup arasında gerginlik çıktı. Taksici ve UBER'ci olduğu belirtilen iki grup arasındaki gerginlik araya girenlerin müdahalesiyle sona erdirildi.
Uber - 17.12.2019
İBB'nin ulaşım çalıştayında gerginlik
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından düzenlenen ulaşım kongresinde iki grup arasında gerginlik çıktı.   İBB tarafından İstanbul Kongre Merkezi'nde "İstanbul Ulaşımını Konuşuyor" başlıklı "Sürdürülebilir Ulaşım Kongresi" düzenledi. 2 gün sürecek kongrenin ilk gününde iki grup arasında gerginlik çıktı. Taksici ve UBER'ci olduğu belirtilen iki grup arasındaki gerginlik araya girenlerin müdahalesiyle sona erdirildi.
Uber - 17.12.2019
İBB'NİN ULAŞIM ÇALIŞTAYINDA GERGİNLİK
İBB Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir, " 'Niye böyle bir şey düzenledim ?' diye de kendime kızıyorum"  Ramazan EĞRİ - İSTANBUL, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından düzenlenen ulaşım kongresinde iki grup arasında gerginlik çıktı.   İBB tarafından İstanbul Kongre Merkezi'nde "İstanbul Ulaşımını Konuşuyor" başlıklı "Sürdürülebilir Ulaşım Kongresi" düzenledi. 2 gün sürecek kongrenin ilk gününde iki grup arasında gerginlik çıktı. Taksici ve UBER'ci olduğu belirtilen iki grup arasındaki gerginlik araya girenlerin müdahalesiyle sona erdirildi.
Uber - 6.12.2019
Uber'in faaliyetlerinin durdurulması
İstanbul 10. Asliye Ticaret Mahkemesi, Uber ve Uberxl hizmetinin sunulduğu internet siteleri ve Uber mobil uygulamalarına erişimin engellenmesi kararının gereğinin yerine getirilmesi için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) başvurdu.
Uber - 25.11.2019
Uber'in Londra'daki faaliyet lisansı yenilenmedi
Telefon yazılımı üzerinden özel ulaşım hizmeti veren Uber'in İngiltere'nin başkenti Londra'daki işletim lisansının yenilenmeyeceği bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Uber Haberleri | Uber Haber - Haberler - Sayfa 2 - Uber haberleri, son dakika uber haber ve gelişmeleri burada. Meksika'nın doğusunda 4 ceset bulundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 13:24:07. #1.15#
title