Uaşak'ta 90 Gün Çalışması Devam Ediyor - Haberler
Haberi Paylaş

Uaşak'ta 90 Gün Çalışması Devam Ediyor

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Uaşak'ta 90 Gün Çalışması Devam Ediyor

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından 87 İl Genel Sekreterlikleri tarafından Türkiye’de aynı anda hayata geçirilen “90 Gün Çalışması” tüm hızıyla devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından 87 İl Genel Sekreterlikleri tarafından Türkiye'de aynı anda hayata geçirilen "90 Gün Çalışması" tüm hızıyla devam ediyor.

Proje kapsamında, TKHK tarafından İl Genel Sekreterlikleri karşılıklı eşleştirildi. Uşak ili Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Eskişehir ili Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile eşleşerek kardeş il ilan edildi. Genel Sekreterliklerin, '90 Gün Projesi' çerçevesince ilgili genel sekreterliğin çalışmasını yerinde inceleyerek Kamu Hastaneleri Birliklerinde standartlarını yükseltmek, düşünsel kazanımları ödüllendirmek ve birliktelik ruhunu kazanılması hedefleniyor. Hastanelerde sağlık hizmeti sunumun da kaliteyi arttırmak için katma değeri yüksek, kaliteli ve yenilikçi uygulamaların paylaşılması ile Genel Sekreterlik bünyesindeki bulunan yönetici ve çalışanların farklı bakış ve fikirler edinmesi amaçlanıyor.

Bu bağlamda kardeş genel sekreterliklerin birbirlerini iki kez ziyaret etmeleri ve ziyaretlerini raporlandırmaları gerekmektedir. Uşak İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği olarak iki ziyaretimizi de gerçekleştirdik. Eskişehir İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Ocak ayı ilk haftasında ilk ziyaretlerini ilimize yaptılar. Eskişehir İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve hastane yönetici doktor ve idarecileri Uşak Genel Sekreteri Uz. Dr. Yalçın Atlı ve ekibi tarafından genel sekreterlikte sıcak bir şekilde karşılandı. Genel sekreterlikte yapılan tanışma ve sohbetin ardından Uşak Devlet Hastanesi ve ADSM ziyaret edildi. İl ve ilçelerimizden ev sahipliği yapan yöneticilerimiz ve Eskişehir heyeti arasında yapılan toplantıda hastanelerde sağlık hizmeti sunumunda kaliteyi arttırmak için katma değeri yüksek, yapıcı ve yenilikçi yeni uygulamalar hakkında sunumlar yapıldı. Hastaneler içinde yapılan güzel uygulama örnekleri yerinde incelendi. Daha sonra Uşak Arkeoloji Müzesi misafirlere gezdirildi, basına verilen kokteyl ve plaket törenine katıldı.

Eskişehir heyeti, "Uşak İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafında Kamu Hastaneleri Birliklerinde standartlarını yükseltmek için yapılan yeni güzel uygulama örneklerinden ve bizlere karşı göstermiş oldukları samimi duygularında dolayı teşekkür ediyoruz. Yapılan bir itiraf sağlık hizmet kalitesinin her yönü ile Uşak'ta yükseldiğini bir kez daha gözler önüne serdi. Uşak iline gideceğimizi duyduğumuzda biraz üzülerek neden uşak demiştik. Fakat şimdi iyi ki Uşak olmuş diyoruz" dediler.

Uşak Genel Sekreteri Uz. Dr. Yalçın Atlı uğurlama sırasında bunları duymaktan memnun olduğunu ve Uşak ilimize Eskişehir ilinden alt bölge tayini ile gelmek isteyen doktorlara bu övgüleri iletmelerini istedi. Uşak iline sağlık anlamında hizmet yapıldığı gibi Uşağın pozitif anlamda tanıtılmasına da hastane birliklerinin faydası olduğunu söyledi. - UŞAK

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500