Uaea Başkanı Muhammed El Baradey'in Mısır Temasları

Uaea Başkanı Muhammed El Baradey'in Mısır Temasları

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (Uaea) Başkanı Muhammed El Baradey, Mısır'ın Başkenti Kahire'de Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa ile Bir Araya Geldi.

Uaea Başkanı Muhammed El Baradey'in Mısır Temasları

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Başkanı Muhammed El Baradey, Mısır'ın başkenti Kahire'de Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa ile bir araya geldi.

Görüşmede Ortadoğu ve dünya çapında güvenlik konularının ele alındığı bildirildi. Baradey, yaptığı basın açıklamasında İran'ın nükleer program konusunu açıklığa kavuşturmak için çaba sarf ettiklerini söyledi. Bu ayın sonunda raporunu açıklayacağını söyleyen Baradey, önemli konuları çözmekte ilerlediklerini belirtti. Baradey, "İran'ın nükleer programı konusuna bir açıklık getirmek için çabalıyoruz. İran, hala uranyum zenginleştirme faaliyetlerini askıya alma konusunda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi

ile anlaşmaya varmış değil. Umarım İran, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı ile tam işbirliği yapar ve İran'a gelecekteki nükleer faaliyetleri hususunda güven sağlanmasına yardım edebiliriz" dedi.

(HA-EA-EA-OK-D)