Twitter'da da Selfie Çılgınlığı

Twitter'da da Selfie Çılgınlığı

Geçtiğimiz yılki Oscar ödül törenine damgasını vuran Ellen DeGeneres'in selfie pozu hız kesmeden tüm sosyal medya kullanıcılarını etkisi altına aldı.

26.02.2015 12:08 | Son Güncelleme: 26.02.2015 12:08
Twitter'da da Selfie Çılgınlığı


Selfie, diğer adıyla "özçekim" çılgınlığı 2014 yılında öyle büyüdü ki, kendi ekonomisini bile oluşturdu. Öyle ki, selfie çekme ayarlı cep telefonlarından selfie çubuklarına kadar pek çok özel ekipman artık mükemmel selfie'yi arayan sosyal medya kullanıcılarının emrinde.

Türkiye'den ayak uyduran bir kaç ünlü üzerinden bir kez daha göz atalım

#Türkmilliselfie'miz

Türkiye Futbol Milli Takımı'nın Mart 2014'de çektiği selfie, Twitter tarihine Türkiye'nin "ilk milli selfie"si olarak geçti. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in çektiği bu selfie bir anda binlerce kişi tarafından beğenildi ve Retweet edildi. Gittikçe yayılan bu selfie aslında @millitakımlar resmi hesabı için çekilmişti.
Milli selfie'nin gördüğü büyük ilgi üzerine bu fotoğrafın çekildiği an da yine@millitakımlar hesabında yayınlandı ve bir anda Twitter'da yayıldı.

"Diplomatik" selfie

Türkiye'de Twitter kullanıcılarının dikkatini çeken en diplomatik selfie ise kuşkusuz Malezya Başbakanı ve o dönemin Başbakanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ınki oldu. Nisan 2014'te Türkiye'yi ziyarete gelen Malezya Başbakanı Necip Rezak bir ara cep telefonunu çıkartıp Recep Tayyip Erdoğan ile selfie çekti. Bu selfie'yi Twitter hesabı @NajibRazak'da paylaşan Rezak'ın bu fotoğrafı 12 bin kişi tarafından retweet edildi. Selfie çekmeyi seven Rezak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ardından bir başka ziyaretinde ABD Başkanı Barak Obama ile de selfie çekip Twitter hesabında paylaştı.

Milli gurur selfie'si

Hollywood'un ünlü aktörü Russell Crow'un Çanakkale Savaşı'nı anlattığı "The Water Diviner" filmi, geçtiğimiz günlerde Yılmaz Erdoğan'a önemli bir ödül getirdi. Avustralya'nın Oscar'ı olarak bilinen AACTA'da tüm Türkiye'yi gurulandıran "en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü" kucaklayan Yılmaz Erdoğan bu anı, bir selfie ile ölümsüzleştirmekten geri durmadı. Bu arada selfie'de ünlü yıldız Cate Blanchett'da vardı. Ancak bu ödülden önce Yılmaz Erdoğan'ın rol arkadaşı Olga Kurylenko, artık uluslararası arenada da tanınan bir yıldız haline gelen Yılmaz Erdoğan ile filmin İstanbul premierinde çektiği selfie'yi Twitter hesabı @OlyaKurylenko'da paylaştı, selfie iki yıldızın hayranları tarafından defalarca paylaşıldı.

Kafa Ekip Selfie'si

Twitter'da takipçi sayısı en fazla olan isimlerden biri olan Cem Yılmaz'ın Twitter'da paylaştığı herşey de kısa zamanda yayılıp binlerce kişiye ulaşıyor. Ünlü komedyenin son filmi "Pek Yakında"nın ekibiyle çektiği selfie de bir andan Twitter'da yayıldı. Yılmaz'ın "Kafa ekip" notuyla paylaştığı bu fotoğraf, ünlü komedyenin hesabı olan @CMYLMZ 'da 6 bin kişinin favorilerine eklendi ve 1400 kişi tarafından retweet edildi.

Benzerlik Selfie'si

Ünlü sanatçı Murat Boz da sosyal medyada en çok selfie paylaşan isimlerden biri. Ancak bu kez Boz'un çektiği selfie hem şaşırttı hem de güldürdü. Boz, benzerlikleri sosyal medyada espri konusu olan ünlü manken Emily DiDonato'nun resminin yanına kendi selfie'sini ekleyerek Twitter hesabı @MuratBoz 'da paylaştı. "Sevgili babacığım, bize anlatmadığın bir şey mi var?" notuyla paylaştığı selfie 13 bin kişinin favori tweet'i oldu.


Kaynak: Bültenler

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
title