Tüzmen'den Büyükelçilere İftar Yemeği

Tüzmen'den Büyükelçilere İftar Yemeği

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, İslam Ülkelerinin Büyükelçilerine İftar Yemeği Verdi. Çanka Restoran'da Düzenlenen İftar Yemeğine, 31 Ülkenin Büyükelçisi Katıldı.

Tüzmen'den Büyükelçilere İftar Yemeği

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, İslam ülkelerinin büyükelçilerine iftar yemeği verdi. Çanka Restoran'da düzenlenen iftar yemeğine, 31 ülkenin büyükelçisi katıldı.

Yemeğin sonunda bir konuşma yapan Tüzmen, İslam ülkeleriyle 2003 yılında 15 milyar dolar olan ticaret hacminin 2006 yılında yüzde 125 oranında artarak 34 milyar dolara ulaştığını bildirdi. Tüzmen, bu rakamı 2013 yılı sonunda 100 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini belirterek, yaklaşık bu 3 katlık artışa uygun zeminin oluştuğunu söyledi.

Konuşması sırasında anayasa değişikliği çalışmalarına da değinen Tüzmen, kendisine sürekli bu konuyla ilgili sorular yöneltildiğini kaydederek, ''İlk 3 maddeyi değiştirmiyoruz. 4. madde ihracat engellenemez, 5. madde faizler düşürülmeli, 6. madde Türk Lirası normal değere gelmelidir. Benim katkım ancak böyle olur'' diye esprili bir değerlendirmede bulundu.