Tüvasaş Fabrikasının Taşınması Konusu - Haberler
Haberi Paylaş

Tüvasaş Fabrikasının Taşınması Konusu

AA - Haberler | Yerel
Tüvasaş Fabrikasının Taşınması Konusu

Türkiye Vagon Sanayi A.Ş (TÜVASAŞ) Genel Müdürü İbrahim Ertiryaki, "TÜVASAŞ'ın Ferizli'ye taşınması için üzerimize düşeni yapmaya hazırız" dedi.

Türkiye Vagon Sanayi A.Ş (TÜVASAŞ) Genel Müdürü İbrahim Ertiryaki, "TÜVASAŞ'ın Ferizli'ye taşınması için üzerimize düşeni yapmaya hazırız" dedi.

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk'u ziyaret eden Ertiryaki, burada yaptığı açıklamada fabrikanın geleceğiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ertiryaki, fabrikanın büyümesini istediklerini vurgulayarak, "Fabrikanın kapanması veya özelleştirilmesi ne Ankara'da ne de Sakarya'da hiçbir zaman gündeme gelmemiştir. Bizler fabrikayı büyütmek ve aldığımız siparişlerimizi zamanında bitirmek istiyoruz. Çok daha fazla üretmek ve iş istidamı sağlamak istiyoruz" dedi.

Son günlerde fabrikanın Ferizli'ye taşınmasının gündemde olduğuna dikkati çeken Ertiryaki, Ferizli'nin gelişime açık bir ilçe olduğunu dile getirdi.

Fabrikanın taşınmasına sıcak baktığını ifade eden Ertiryaki, şöyle konuştu:

"Demiryolunun ve deniz limanın da Ferizli'den geçmesi ayrı bir avantaj olacaktır. Fabrikamız sadece binalardan ibaret değildir. Ben TÜVASAŞ'ın taşınmasına sıcak bakıyorum. Ferizli'de siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin biraraya gelerek ayni dilden konuşmaları bizleri memnun etmiştir. TÜVASAŞ'ın Ferizli'ye taşınması için üzerimize düşeni yapmaya hazırız."

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ferizli Belediye Başkanı Soğuk ise TÜVASAŞ'ın daha geniş bir alana taşınması ve büyümesini istediklerini söyledi.

Bu konuyla ilgili çalışma başlattıklarını aktaran Soğuk, "Her kesimden kişi ya da kurum, TÜVASAŞ'ın Ferizli'ye taşınması ile ilgili görüşlerimize olumlu bakıyor. Bu konu ilçemizde heyecan yaratmıştır. Ferizli Organize Sanayi Bölgesi'nde TÜVASAŞ ve Eurotem için istenilen araziyi vermeye hazırız" diye konuştu.

- SAKARYA

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500