Tuvalette Doğum Yapan Üniversite Öğrencisinden Akılalmaz Sözler: Hamileliğimden Haberim Yoktu

Tuvalette Doğum Yapan Üniversite Öğrencisinden Akılalmaz Sözler: Hamileliğimden Haberim Yoktu

Şişli'de üniversite öğrencisi, karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanenin tuvaletinde doğum yapıp bebeği çantaya attı. Yargılanan kız, "Son ana kadar hamile olduğumu bilmiyordum, bebeği görünce şok oldum." dedi.

İstanbul Şişli'de 20 yaşındaki üniversite öğrencisi, erkek arkadaşından hamile kaldı. Hamile olduğunu son ana kadar anlamayan ve karın ağrısı şikâyetiyle gittiği hastanenin tuvaletinde doğum yapan kız, bebeği çantasına koyup saklamaya çalışınca yakalandı. Genç kız, 'öz bebeğini öldürmeye teşebbüs' suçundan 20 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

KARIN AĞRISI ŞİKAYETİYLE GİTTİĞİ HASTANE TUVALETİNDE DOĞURDU

Burak H. ile sevgili olan B.H. hamile kaldı. B.H., geçen yıl nisan ayında karın ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti. B.H. tahliller için beklerken hastanenin tuvaletinde doğum yaptı.

BEBEĞİ ÇANTASINA KOYUP ÜZERİNİ KAPATTI

Bebeğin kordon bağını kopartan B.H. yanında bulunan çantanın en alt kısmına bebeği soktu. Ardından makyaj malzemelerini bebeğin üzerini kapatacak şekilde doldurdu. B.H. tuvaletten çıkıp lavabolara geldi. Bu sırada temizlik görevlisi hemşire Ayşegül Ö.'ye tuvaletten bir kadının uzunca bir süre çıkmadığını ve bebek sesi duyduğunu söyledi.

KANLAR İÇİNDE GÖREN DOKTOR MUAYENE ETTİ

Lavaboda B.H. ile karşılaşan hemşire, B.H.'nın üzerinde kan gördü ve hamile olup olmadığını sordu. B.H.'da hamile olmadığını söyledi. Bu sırada çantadaki bebeğin üzeri kapalıydı. B.H. kanamalı hasta olduğu için Kadın Doğum Acil Servisi'ne nakledildi. Muayene edilen B.H. doktora yine hamile olmadığını söyledi.

BEBEK, ÇANTADA AĞLAYINCA ORTAYA ÇIKINCA ANNE, TUTUKLANDI

Ancak yanındaki çanta, kadın doğum servisinde kalmıştı. Bebeğin ağlaması üzerine çantada bebek olduğu ortaya çıktı. Yapılan kontrolde kordonu boğazına dolandığı anlaşılan bebeğe canlandırma işlemi uygulandı. B.H. öz bebeğini öldürme teşebbüsü suçundan tutuklandı. Bebeğin babası Burak H. de bebeği tanıdı.

"DOĞUM ANINA KADAR HAMİLE OLDUĞUMDAN HABERİM YOKTU"

B.H. mahkemedeki ilk ifadesinde, "20 yaşında üniversite öğrencisiyim. Son ana kadar hamile olduğumu bilmiyordum. Adetim hiç kesilmedi. Hamilelikte sadece 4 kilo aldım. Lavaboda bebeği görünce şok oldum. Çok fazla kan kaybettiğimi anladım. Yanımdaki sırt çantama bebeği koydum. Başka türlü bebeği düşüreceğimi düşündüm.

"BEBEĞİ ÖLDÜRMEK İSTEMEDİM, BABASIYLA DA EVLENDİM"

Bebeğimi öldürme eylemim olmadı. Bebeğimden 10 aydır ayrıyım. Eşim Burak da bebeği kabullendi. Doğum sırasından itibaren hiçbir şeyi hatırlamıyorum. Bayılmışım. Bebeğin babasıyla cezaevinde bulunduğum sırada evlendik" dedi.

"POLİSLER BENİ ARAYIP BABA OLDUN DEDİ"

Bebeğin babası müşteki Burak H. de, "Sporcuyum. Üniversite öğrencisiyim. Polisler beni arayıp, 'Baba oldun' dediler. B.H. hamile olduğunu bilseydi bana söylerdi. Biz de bu durumu aramızda çözerdik. Ailelerimiz arasında herhangi bir problem yoktur" dedi.

HAMİLE OLDUĞUNDAN SON ANA KADAR HABERİ YOKTU

B.H. ilk duruşmada tahliye edildi. Davanın ikinci duruşması geçen hafta görüldü. Tutuksuz sanık B.H.'nın avukatı, "Biz kendimiz de psikiyatr uzmanından rapor alacağız. Tanıklarım vardır. Müvekkilimin iş arkadaşları, doğumun son anına kadar müvekkilimin çalıştığını ve hamile olduğundan haberi olmadığını bilen kişilerdir" dedi.

MAHKEME DURUŞMAYI ERTELEDİ

Mahkeme B.H. gözlem altına alınarak Adli Tıp Kurumu'ndan rapor alınmasının beklenmesine ve bebeğin vücudundan meydana gelen yaralanmaların öldürücü nitelikte olup olmadığının tespiti için duruşmayı erteledi.

(Kaynak: Sabah)

YORUMLAR (8)

 • KARTAL YUVASI:
  Yav bu toplumumuz nereye gidiyor hangi akla hizmet ediyor bunların yaptığını vahşi hayvanlar yapmıyor bunlar hayvandan daha aşağılar allah akıl fikir versin toplum olarak uyuşmuşuz bitmişiz çürümüşüz ey toplum nereye..
 • ADINIZI YAZIN:
  Ben bu olaya birebir şaitim 2017 yılında oldu, kız doğmdan sonra bebeğin ağzına su kapağını basmıştı , ayrıca hamile olduğu zaten anaşılıyordu neyseki bebek ölmedi devlet korumasında , çokta gzel erkek bebekti
 • ADINIZI YAZIN:
  ben bu filmi bir yerden hatırlıyorum kız bir kaç aylık hamleydi haberi vardı bebek anne karnında ölmüştü tuvalette doğurdu hava boşluğuna attı Bizim kız 9 aylık hamile haberi yok doğuruyor çantaya atıyor göbeğini nasıl kesiyor yani haberi yoksa yanında kesici bir alette yok demektir göbeği kesmiş bağlamış artı bu kadar çelşkili Allah Allah gelde inan bu HABERE
 • W.S.:
  Lohusalık psikolojisi diye bir şey var. Tuvalette doğum yapmak nasıl bir şey bilen var mı? Bunca kafasızın olduğu bir toplumda mahale baskısı hissetmesi normal değil mi? Yorumcuların hepsi kendini hatasız ve kusursuz sanıyor galiba.
 • SERHAT:
  Allah belanızı versin. Zina bu kadar yayılmış. Bitmiş çürümüş bir toplum olmuşuz. Şu mübarek günlerde başımıza taş yağdırsa Mevlam hakediyoruz vallahi. Çantaya bebek koymak nedir? Bizimde bebeğimiz oldu, çok bebek gördük, hiç çantaya konulanı görmedik. . . Yazıklar olsun. Yavrucağa Allah''tan hayırlı yazılar temenni ediyorum.
Tüm 8 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.