Tüted: Telekom Sektörü 3 Yılda 50 Bin İsdihdam Sağlayacak

Tüted: Telekom Sektörü 3 Yılda 50 Bin İsdihdam Sağlayacak

Tüm Telekomünikasyon İş Adamları Derneği; Nortel Netaş, Serenus Conseil Türkiye, Turkcell ve Türk Telekom'u da Üyeleri Arasına Kattı. Dernek Başkanı Dikici, Telekom Sektörünün, 3 Yılda 50 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacağını Bildirdi.

Tüted: Telekom Sektörü 3 Yılda 50 Bin İsdihdam Sağlayacak

Tüm Telekomünikasyon İş Adamları Derneği(TÜTED); Nortel Netaş, Serenus Conseil Türkiye, Turkcell ve Türk Telekom'u da üyeleri arasına kattı. Dernek Başkanı Murat Dikici, telekom sektörünün, 3 yılda 50 bin kişiye istihdam sağlayacağını bildirdi.

Nortel Netaş, Serenus Conseil Türkiye, Turkcell ve Türk Telekom'un da üyeleri arasına katılmasıyla TÜTED, Türkiye telekomünikasyon pazarının yüzde 80'ini kapsar duruma geldi. TÜTED ve yeni üyelerinin üst düzey yöneticileri, "Telekom Sektöründe Tek Ses" toplantısında bir araya geldi.

Toplantıda konuşan TÜTED Başkanı Murat Dikici, üçüncü nesil (3G), Wi-Max, IPTV, numara taşınabilirliği, bilgisayar-telefon entegrasyonu, ses-veri-görüntü bütünleşmesi gibi ileri teknolojilere yapılacak yatırımlarda, telekom sektörünün önümüzdeki üç yılda 50 bin kişiye iş olanağı sağlayacağını belirtti.(ANKA)