Tüsiav Yılın İşadamları Ödülleri Törenle Sahiplerini Buldu

Tüsiav Yılın İşadamları Ödülleri Törenle Sahiplerini Buldu

Türk Sanayi ve İşadamları Vakfı (Tüsiav) Yılın İşadamları Ödülleri, Düzenlenen Törenle Sahiplerini Buldu.

Tüsiav Yılın İşadamları Ödülleri Törenle Sahiplerini Buldu

Türk Sanayi ve İşadamları Vakfı (TÜSİAV) Yılın İşadamları Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Swiss Otel'de düzenlenen törene Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, eski DGM Başsavcısı Nusret Demiral, eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz, eski bakanlar ve çok sayıda davetli katıldı. Törende konuşan Bakan Çağlayan, sanayi kulvarında 28 yıl çalıştığını ve bunun 12 yılında Ankara Sanayi Odası Başkanlığı görevini yürüttüğünü belirterek, Türk sanayisi ve Türk ekonomisini daha ileri götürmek için şimdi başka bir kulvarda hizmet verdiğini söyledi. 70 bin kişiye istihdam sağlamak ve Türk ekonomisinin daha da büyümesini sağlamak için çalıştıklarını kaydeden Çağlayan, törene katılan işadamlarına kapısının 24 saat açık olduğunu ifade etti.

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer ise, Türkiye'nin birliğinin ve demokrasisinin çok zor bir süreçten geçtiğini belirtti. Üretimin artırılması, ekonominin geliştirilmesi, hızlı kalkınmanın sağlanması ve sosyal adaletin sağlanmasının herkesin elini taşın altına koyması gereken sorunlar olduğunu ifade eden Sezer, Türkiye'nin bu sorunlarını demokrasi içerisinde çözmesi gerektiğine işaret etti. "Bunun sadece siyasilere bırakılmaması gerektiğini düşünüyorum" diyen Sezer, işadamlarını siyasete davet etti.

TÜSİAV'ın ödül verdiği isimlerden biri olan İpek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Arslan da, ödül almaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, "Bu ödüller bizim görev aşkını daha fazla hissetmemizi sağlıyor, işimizi daha iyi yapmamızı sağlıyor" dedi. Gençlere tavsiyelerde bulunan Arslan, "Yaptıkları iş ne olursa olsun en iyisini yapsınlar. İşlerini iyi yaparlarsa Türkiye dünyada daha refah bir ülke olacak ve hak ettiği yere gelecektir" diye konuştu.

TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak'ın Bakan Çağlayan'a üzerinde Atatürk portresi bulunan bir tabak hediye ettiği törende ödül alan isimler şöyle:

"Nurettin Özdebir, Namık Tanık, Önder Bülbüloğlu, Recep Uzelli, gazeteci ve köşe yazarı Bekir Coşkun, Hakan Karalar, Jandarma Asayiş Vakfı, Şükrü Koçoğlu, Doğan Medya Grubu adına Mehmet Akarca, İpek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Arslan, Mevlüt Kahraman, Orçun Özel, Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar, Turgay Maleri, Süreyya Üzmez, Erdal Varlı, Erdal Akalın, Celal Şahin, Fatoş Abla, Mustafa Şahin ve DSP Genel Başkanı Zeki Sezer." (EDA-CC-Y)

Kaynak: İHA