Tüsiad Haberleri

Tüsiad haber, Tüsiad son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tüsiad - 4.11.2019
YÖK'ten "Geleceğin Meslekleri, Mesleklerin Geleceği" çalıştayı
Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) "Geleceğin Meslekleri, Mesleklerin Geleceği" çalıştayı düzenlenecek.
Tüsiad - 4.11.2019
İŞ VE EKONOMİ DÜNYASININ GÜNDEMİ
"5. İklim Krizi Çağında Toprak Etiği ve Ekolojik Vatandaşlık" SöyleşisiTarih : 4 Kaısm PazartesiYer : Sabancı Üniversitesi Minerva PalasSaat : 18: 00 – 20: 00 Kadir Has Üniversitesi "Anadolu'nun HAS İnsanları" etkinliğiTarih : 4 Kasım 2019 PazartesiYer : Kadir Has Üniversitesi D BlokSaat : 10:...
Tüsiad - 1.11.2019
"Sözlerden Eyleme: Sürdürülebilir Kalkınma Nasıl İvme Kazanır?" toplantısı
İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dildar Edin, "Sürdürülebilir kalkınma hedeflerine finans sektörünün, şirketlerin dönüştürülmesi sayesinde ulaşılabilir.
Tüsiad - 25.10.2019
Sosyal Fayda Zirvesi 2019
Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma Dairesi Başkanı Arzu Önsal, "Enerji en çok yüzümüzü güldüren alanlardan birisi. Türkiye, elektrik üretiminde 2002'de yüzde 26 olan yenilenebilir payını yüzde 34'e çıkardı.
Tüsiad - 24.10.2019
"Yeni vergi düzenlemesi için özel sektör ile istişare çok önemli"
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'nce (TÜSİAD), TBMM Başkanlığı'na sunulan yeni vergi düzenlemesinde özel sektör ile istişarenin çok önemli olduğu bildirildi.
Tüsiad - 23.10.2019
Uluslararası Dijital Dönüşüm ve Akıllı Sistemler Konferansı ve Sergisi
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, ekonomik ve toplumsal faydasıyla yapılabilirlik boyutuna göre 27 teknolojiyi değerlendirdiklerini belirterek, "Bunlar arasından bilgi güvenliği, büyük veri ve analitiği, genişbant teknolojileri,...
Tüsiad - 22.10.2019
FİBA Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Murat Özyeğin getirildi
FİBA Holding ile FİNA Holding'in yönetim kurulu başkanlıklarına Murat Özyeğin getirildi.
Tüsiad - 18.10.2019
TÜSİAD-ESMT iş birliği ile Sanayi 4.0 etkinliği düzenlendi
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) ile European School of Management and Technology (ESMT) arasındaki iş birliği kapsamında Sanayi 4.0 etkinliği gerçekleştirildi.
Tüsiad - 18.10.2019
İslami finansın "Keynes'i" Adnan Büyükdeniz vefatının 10. yılında anılıyor
Katılım bankacılığının Türkiye'deki gelişiminde önemli katkıları olan ve finans sektörünün duayenleri arasında kabul edilen Albaraka Türk'ün eski genel müdürü Adnan Büyükdeniz, vefatının 10. yılında anılıyor.
Tüsiad - 16.10.2019
Öğrencilerinin projesiyle ipek iğne oyası dünya pazarına açılacak
Nallıhan'da ipek iğne oyası dünya pazarına açılıyor, üretici kadınlar kazanıyor sloganıyla "Tasarım-Hane Sosyal Girişim" Projesi hayata geçiriliyor.
Tüsiad - 16.10.2019
TBMM Genel Kurulunda Barış Pınarı Harekatı bilgilendirmesi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Varoluşsal milli güvenlik menfaatlerimizin korunması söz konusu iken diğer bütün mülahazalar teferruattır.
Tüsiad - 16.10.2019
FMV Işık Okulları, sezonun ilk Kültür Konferansı'nda Sevinç Atabay'ı ağırlayacak
FMV Işık Okulları tarafından 6 yıldır düzenlenen FMV Kültür Konferansları dizisinin bu eğitim öğretim dönemindeki ilk konferansı Sevinç Atabay ile başlıyor.
Tüsiad - 12.10.2019
"Önümüzdeki dönem için birçok önemli konu var"
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Simone Kaslowski, "Yatırımların yenilenmesi, trendleri dikkate alarak yeni yatırımların cesaretlendirilmesi gibi önümüzdeki dönem için birçok önemli konu var." dedi.
Tüsiad - 11.10.2019
TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm Günleri yapıldı
TÜSİAD ve Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği işbirliği ile Sanayide Dijital Dönüşüm Günleri'nin yedincisi Hugo Boss Tekstil Sanayi İNEX Center'de gerçekleştirildi.
Tüsiad - 10.10.2019
KBÜ'den kısa kısa
Karabük Üniversitesi (KBÜ), "Türk Sanayicileri ve İş adamları Derneğince (TÜSİAD) düzenlenen "Bu Gençlikte İş Var!" yarışmasında kazandığı "TÜSİAD Girişimcilik Bayrağı"nı kampüsüne taşıdı.
Tüsiad - 9.10.2019
Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi 2019
Boğaziçi Üniversitesi, kurumsal sosyal sorumluluk konusundaki öncü şirketleri ve fikir önderlerini Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi 2019'da (BUKSS'19) buluşturdu.
Tüsiad - 9.10.2019
Tüsiad/kaslowski: tüketimi ve yatırımları canlandırmak için güven tesis edilmeli
Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, "Tüketimi ve yatırımları canlandırmak için öncelikle güven tesis edilmesi gerek" dedi.
Tüsiad - 9.10.2019
10. İstanbul Finans Zirvesi
İstanbul Finans Zirvesi Danışma Kurulu Başkanı Dr. Hakan Yurdakul, "Ekonomiyi pozitif bilim ve sosyal bilimler gibi değişken yapılar ile anlamak mümkün." dedi.
Tüsiad - 9.10.2019
Dünya Rekabet Forumu Küresel Rekabet Raporu 2019'u açıkladı
TÜSİAD-Sabancı Üniversitesi Rekabet Forumu (REF), İsviçre'de yerleşik olan Dünya Ekonomik Forumu (DEF) tarafından hazırlanan 2019 Küresel Rekabetçilik Raporunu (KRR) Türkiye kamuoyu ile paylaştı.
Tüsiad - 4.10.2019
"TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!" programı
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Simone Kaslowski ile yönetim kurulu üyeleri, "TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!" programı kapsamında Yüzüncü Yıl Üniversitesinde (YYÜ) öğrencilerle buluştu.
Tüsiad - 4.10.2019
Tusiad'ın, 'iş dünyası van buluşması' toplantısı yapıldı
TÜRK Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), her yıl farklı bir kentte düzenlediği yönetim kurulu toplantısını, bu yıl Van'da gerçekleştirdi.
Tüsiad - 4.10.2019
Dha yurt bülteni - 14
Trakya'da beklenen yağış başladıMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'de bugün için yaptığı yağış uyarısının ardından, Edirne ile Keşan ilçesinde yağış etkili oldu.
Tüsiad - 4.10.2019
"İş Dünyası Van Buluşması"
Türk Sanayici İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) ile Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) yönetim kurulu üyeleri ve iş insanları, Dostluk Grubu İş İnsanları ile Doğu Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu'nun (DOĞUSİFED) düzenlediği "İş Dünyası Van Buluşması" programına katıldı.
Tüsiad - 3.10.2019
Aon Risk Zirvesi'nde iş dünyasını bekleyen riskler ele alındı
Aon'un iki yılda bir düzenlediği Aon Risk Zirvesi, "Riskli kararlar, bilinçli cesaret ister" sloganıyla TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski ve Aon Risk Çözümleri EMEA Yönetim Kurulu Başkanı Carlo Clavarino'nun katılımıyla gerçekleştirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tüsiad Haberleri | Tüsiad Haber - Haberler - Sayfa 8 - Tüsiad haberleri, son dakika tüsiad haber ve gelişmeleri burada. TÜSİAD: Yeni vergi teklifi yeniden değerlendirilmeye muhtaç.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.9.2020 00:08:11. #1.15#
title