TÜSİAD ve İSO, Kayseri'deki Hain Saldırıyı Kınadı!

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve İstanbul Sanayi Odası (İSO), Kayseri'de 14 şehit verdiğimiz terör saldırısına tepki gösterdi.

TÜSİAD ve İSO, Kayseri'deki Hain Saldırıyı Kınadı!

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) tarafından yapılan yazılı açıklamada, Kayseri'deki terör saldırısına ilişkin, terörün yine cani bir eylem gerçekleştirdiği belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

"HUZURU BOZMAK HEDEF ALINMAKTADIR"

"Bu sabah Kayseri'den gelen acı haberle bir kez daha derinden sarsıldık. Bu hain ve insanlık dışı terör saldırısını şiddetle kınıyor, şehitlerimizin acılı ailelerine ve tüm Türkiye'ye baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bu terör saldırıları, ülkede bir korku iklimi yaratarak Türk halkının huzurunu bozmayı hedef almaktadır.

"MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN"

Terörün amacına ulaşmasını engellemek için halkımızın, sağduyusunu hedef alan bu saldırılara karşı ortak ve güçlü bir karşı duruş sergileyeceğine olan inancımız tamdır. Teröre karşı toplumumuzun tüm kesimlerinin gösterdiği duyarlılık ve ortak irade, terörle mücadelede Türkiye'nin en büyük varlığı olmaya devam edecektir. Tüm milletimizin başı sağ olsun."

İSTANBUL SANAYİ ODASI: TÜRKİYE, ORGANİZE VE AĞIR BİR SALDIRI ALTINDA

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ise yaptığı yazılı açıklamada "Geçen hafta Beşiktaş'taki saldırıdan sonra bugün Kayseri'de yaşanan alçak terör saldırısının, bize Türkiye'nin çok organize, sistematik ve ağır bir saldırı altında olduğunu göstermektedir." değerlendirmesinde bulundu.

"MİLLETİMİZİN BİRLİĞİ VE BÜTÜNLÜĞÜ BOZULMAYACAK"

Bahçıvan, bu kanlı terör saldırılarını yapanlar, Türkiye'nin büyümeye, refaha ve uygarlığa dönük olması gereken gücünü ve enerjisini bambaşka yönlere kanalize etmeyi amaçladığını aktararak, "Bu alçak terör örgütleri bilmeli ki milletimizin birliği ve bütünlüğü bozulmayacak. Kayseri şehitlerimize bu duygularla Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekanları cennet olsun. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum." ifadelerini kullandı.


Kaynak: AA