Tüsiad Heyetinin İtalya Temasları

Tüsiad Heyetinin İtalya Temasları

Kasım Ayında Açıklanacak Avrupa Komisyonu Türkiye İlerleme Raporu Öncesinde, Avrupa Birliği (AB) Başkentlerinde Başlattığı Bilgilendirme Faaliyetlerini Sürdüren Tüsiad Heyeti, Roma Programını İtalya Başbakanı Romano Prodi Görüşmesiyle Sürdürdü.

Tüsiad Heyetinin İtalya Temasları

Kasım ayında açıklanacak Avrupa Komisyonu Türkiye İlerleme Raporu öncesinde, Avrupa Birliği (AB) başkentlerinde başlattığı bilgilendirme faaliyetlerini sürdüren TÜSİAD heyeti, Roma programını İtalya Başbakanı Romano Prodi görüşmesiyle sürdürdü.

Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ başkanlığındaki TÜSİAD heyetinin, İtalya Başbakanı Prodi ile görüşmesi yaklaşık 45 dakika sürdü. Başbakanlık binası Palazzo Chigi'de basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmede, Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Uğur Ziyal de hazır bulundu. Görüşmenin ardından herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bu akşam, İtalyan Sanayicileri Genel Birliği (Confindusria) yetkilileriyle de çalışma yemeğinde bir araya gelecek olan TÜSİAD heyetinin, yarın sabah THY'nin tarifeli seferiyle İstanbul'a dönmesi bekleniyor.

(DK-OYK-OYK-OK-D)