TÜSİAD Başkanı Yalçındağ: "Son finansal dalgalanmalar ciddiye alınmalı"

Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSAİD) Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Türkiye'nin her konuda karşısına çıkan sorunlara yapısal çözüm üretmesi gereken bir döneme girdiğini söyledi. Son finansal dalgalanmalarla ortaya çıkan uyarının ciddiye alınması gerektiğini vurgulayan Yalçındağ, "Zamanın iyi kullanılıp makroekonomik istikrarı pekiştirmek için azami çabanın gösterilmesi gerekiyor. Ş...

TÜSİAD Başkanı Yalçındağ:

Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSAİD) Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Türkiye'nin her konuda karşısına çıkan sorunlara yapısal çözüm üretmesi gereken bir döneme girdiğini söyledi. Son finansal dalgalanmalarla ortaya çıkan uyarının ciddiye alınması gerektiğini vurgulayan Yalçındağ, "Zamanın iyi kullanılıp makroekonomik istikrarı pekiştirmek için azami çabanın gösterilmesi gerekiyor. Şunu daha net ortaya koymalıyız ki, ancak kurumsal yapıları sağlam, makroekonomik yapıları güçlü ülkeler küresel risklere karşı daha dirençli olabilir." dedi.

TÜSAİD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) tarafından düzenlenen 'Türkiye'de Siyasi ve Ekonomik Gelişmeler' konulu toplantısına katıldı. Yalçındağ, burada yaptığı konuşmada, gündemdeki konulara değindi. Yalçındağ'ın anayasa taslağı tartışmalarına değinmemesi ise dikkat çekti.