Türsab Başkanı Ulusoy, 2007 Yılı Turizm Hedeflerini Açıkladı

Türsab Başkanı Ulusoy, 2007 Yılı Turizm Hedeflerini Açıkladı

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (Türsab) Başkanı Başaran Ulusoy, 2006 Yılının Turizm Açısından Arzu Edilen Seviyede Başarılı Geçmediğini Belirterek, 2007 Yılından Ümitli Olduklarını Söyledi.

Türsab Başkanı Ulusoy, 2007 Yılı Turizm Hedeflerini Açıkladı

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, 2006 yılının turizm açısından arzu edilen seviyede başarılı geçmediğini belirterek, 2007 yılından ümitli olduklarını söyledi.

Antalya'da bugün Anadolu Ateşi ile yapılan protokol sözleşmesi imza törenine katılan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, basın mensuplarının 2007 yılı turizm beklentileri konusundaki sorularını cevaplandırdı. 2006 sezonunda yaşanan kuş gribi, papaz cinayeti Irak hadisesi gibi sebeplerle turizmde arzu edilen hedeflerde ulaşılamadığını anlatan Ulusoy, turizm ve ülke olarak yaşanan en büyük endişenin küresel ısınma olduğunu dile getirdi. 2003 yılından beri küresel ısınma konusunda kamuoyunun dikkatini çekmeye çalıştığını söyleyen Başaran Ulusoy, bu konuda üniversiteleri araştırma yapmaya davet etti.

Antalya, Alanya ve Side'de artık inşaatın durdurulması gerektiğini artık mevcut tesislerin doldurulması ve hizmet kalitesinin artırılması gerektiğini anlatan Başaran Ulusoy, "Ulaşım, sağlık, konaklama standartlarını daha iyi duruma getirmeliyiz. Doğayı ve çevreyi en iyi şekilde korumalıyız. Ürünümüzü çok iyi korumak durumundayız. Bütün bunları yaparken kültürümüzü de göz ardı edemeyiz. 2007 yılının daha başarılı bir yıl olacağını ümit ediyoruz" diye konuştu.

TÜRSAB Başkanı Ulusoy, bir basın mensubunun Ermeni asıllı gazeteci Hrant Dink'in öldürülmesinin turizm sektörünü nasıl etkileyeceği şeklindeki sorusunaysa, "Türkiye son derece güvenli bir ülke. Yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Böylesi olayların tekrarlanmamasını arzu ediyoruz" şeklinde cevap verdi.

(AT-RO-RO-Y)

Kaynak: İHA