Türkülerle Halaylarla Dolu Bir Gece - Haberler
Haberi Paylaş

Türkülerle Halaylarla Dolu Bir Gece

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Türkülerle Halaylarla Dolu Bir Gece

Aydın'ın Didim İlçesi'nde Alevi Bektaşi Merkezi ve Kültür Derneği tarafından bu yıl 4'üncü kez düzenlenen 'Türkülerle Halaylarla Bir Yaz Gecesi' konseri festivale dönüştü.

Aydın'ın Didim İlçesi'nde Alevi Bektaşi Merkezi ve Kültür Derneği tarafından bu yıl 4'üncü kez düzenlenen 'Türkülerle Halaylarla Bir Yaz Gecesi' konseri festivale dönüştü. Geceye katılanlar halay çekip, türküler söyledi, sanatçılara coşkuyla eşlik etti.

Didim Alevi Bektaşi Kültür Derneği'nin bahçesinde düzenlenen 4'üncü Geleneksel Türkülerle Halaylarla Bir Yaz Gecesi Konseri büyük ilgi gördü. Konsere dernek başkanı Yusuf Doğan, başkan yardımcısı Mehmet Zengin ve aralarında Avrupa'da çalışan gurbetçilerin de bulunduğu kalabalık bir topluluk katıldı. Mehmet Özcan, Nevzat Ak ve Veli Turan; Kıvırcık Ali ve Mahzuni Şerif'in eserlerinin de aralarında bulunduğu türküleri seslendirdi. Etkinliğe katılanlar, türkülere eşlik edip, halay çekti. Özcan ve Turan, Kürtçe türküler de söyledi.

Genç kızların ve kadınların çoğunlukta olduğu gecede konuşan Nevzat Ak, "Türkiye'de siyasi parti tutabilir, takım tutup taraf olabilirsiniz ancak Mustafa Kemal'in adını ağzınıza almaktan çekinecekseniz, onun ilke ve inkılaplarına laf söyleyecekseniz buna tepki veririm. Böyle adamlara selam da vermem. Mustafa Kemal'in bize emanet ettiği Cumhuriyet'i yaşatmak bu topraklar üzerindeki her bireyin görevi olmalı" dedi. Ak'ın bu sözlerinden sonra 'Sarı Saçlı Mavi Gözlüm' türküsü bir ağızdan söylendi.

Yaklaşık üç saat süren konser sonunda sanatçılara çiçek vererek teşekkür eden dernek başkanı Yusuf Doğan, "Bu ay içinde iki konser daha düzenleyip ünlü ozanlarımızı halkımızla buluşturucağız" dedi. - Aydın

Türkülerle Halaylarla Dolu Bir Gece

Türkülerle Halaylarla Dolu Bir Gece

Türkülerle Halaylarla Dolu Bir Gece

Türkülerle Halaylarla Dolu Bir Gece

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
title