Türkiye Haberleri

Türkiye haber, Türkiye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkiye 9.7.2020
İKÇÜ öğrencilerinin reklamcılık başarısı
Bu ekiplerden Dr. Öğretim Üyesi Erdem Geçit'in danışmanlığındaki Mehmet Can Çiftçi, Cemre Özkan, Bicem Ünsal'dan oluşan "Markup Junior" proje ekibi Türkiye ikincisi oldu.
Türkiye 9.7.2020
Bakan Dönmez: "Sıvı atığın içerisindeki lityumu geri kazanma üzerine bir teknoloji geliştirdik"
"Her yıl ortalama 130 ton civarında altın ithal ediyoruz" Doğal kaynakların sonuna kadar kullanılacağını vurgulayan Dönmez, "Su da aslında bir doğal kaynak. Yerin altındaki kömür de, metal de. Tüm faaliyetlerimizi çevreye saygılı bir şekilde yürütüyoruz. Bir yerde üretimin nasıl yapılacağı, üretim sonrası sahanın nasıl rehabilite edileceği belli. Bu konuda yasal hükümler açık ve net. Altın üretimimiz yıldan yıla artıyor. Geçtiğimiz sene 38 ton ürettik bu, Türkiye Cumhuriyet tarihinin rekoru.
Türkiye 9.7.2020
Son Dakika: ATO'dan Kovid-19 sürecinde kurban kesim önerileri
Ziyarette, Türkiye'yi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınına karşı başta hijyen, mesafe ve maske öncelikli olmak üzere salgının bulaşma ve yayılma risklerinin önüne geçilmesi için kurban satışından kesimine her aşamada alınacak tedbirler görüşüldü.
Türkiye: Bunlar da jeotermal muzTürkiye 9.7.2020
Türkiye 9.7.2020
Son Dakika: Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Son dakika ekonomi haberine göre Türkiye'de dün günlük bazda 901 bin 805 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 902 bin 689 megavatsaat oldu.
Türkiye 9.7.2020
flaş//2
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Yunan tarafı ve Rum kesimi Türkiye'yi ve KKTC'yi başka ülkelere şikayet ederek hiçbir sonuç alamaz. Haksızlık ve hukuksuzluk yoluyla şimdiye kadar hiçbir sonuç alamadılar.
Türkiye 9.7.2020
Son dakika haber! flaş//2
Son dakika gelişmesine göre AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Yunan tarafı ve Rum kesimi Türkiye'yi ve KKTC'yi başka ülkelere şikayet ederek hiçbir sonuç alamaz. Haksızlık ve hukuksuzluk yoluyla şimdiye kadar hiçbir sonuç alamadılar.
Türkiye 9.7.2020
Libya Müftüsünden halka, "Türkiye ile iş birliğini gösterilerle destekleyin" çağrısı
Libya Müftüsü Şeyh Sadık el-Gıryani, Türkiye'nin ülkesinin yanında yer almasını takdir ettiğini belirterek, bu iş birliğine katkı için destek gösterileri düzenlenmesi çağrısı yaptı.
Türkiye 9.7.2020
BIST100 yüzde 0.54 artışla başladı, dolar 6.86 lirada
Türkiye'nin beş yıllık kredi iflas takası (CDS) primi 497/507 düzeyindeydi.
Türkiye 9.7.2020
Ege Üniversitesi "Cinsiyet" kategorisinde yüzde 48'lik oranla ilk sırada yer alıyor
"Hedefimiz bu ve benzeri sıralamalarda daha üst sıralarda yer almak" Dünya genelinden 1000'den fazla üniversitenin bilimsel performansını değerlendiren CWTS Leiden Ranking'de,Ege Üniversitesi, Türkiye'dekiüniversiteler arasında 4'üncü sırada yer aldığını ifade edenRektör Prof.
Türkiye 9.7.2020
4. Dünya Göçebe Oyunları, Kovid-19 nedeniyle 2021'e ertelendi
DEK'ten yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tavsiyeleriyle 4'üncüsünün Türkiye'de yapılmasına karar verilen etkinliğin, salgın nedeniyle 1 yıl ertelendiği ifade edildi.
Türkiye 9.7.2020
Vicdansız hırsızlar engelli gencin arabasını parçalara ayırıp çaldılar
"Bunu yapanlar benim elim ayağımı bağladı" Eli ayağı olan akülü tekerlekli arabasını çalan kişilerin kendisini mağdur ettiğini belirten Ömer Bekir Kazan, "O benim elim ayağımdı. Bunu yapanlar benim elim ayağımı bağladı. Ben şu anda mağdurum, bana çok acil bu araba tarzında bir araba lazım. Türkiye'de bu arabadan yok.
Türkiye 9.7.2020
Alzheimer teşhisinde yeni teknoloji
Amiloid PET cihazıyla Alzheimer belirlenebiliyor Alzheimer teşhisinde gelişen teknolojilerle beraber yeni tanı yöntemlerinin kullanıldığını belirten Dr. Celal Şalçini, "Yakın tarihte Türkiye'de kullanılmaya başlanan Amiloid PET isimli tomografi benzeri bir cihaz ile bu maddelerden biri olan amiloid plakların birikimi kolayca gösterilebilmektedir.
Türkiye: Bunlar da jeotermal muzTürkiye 9.7.2020
Türkiye 9.7.2020
Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası'nın 1. etap yarışı Trabzon'da yapılacak
Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası'nın 1. etap yarışı, Trabzon'da yapılacak.
Türkiye 9.7.2020
Milli binici Ömer Karaevli'den Belçika'da birincilik
Türkiye Binicilik Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Ömer Karaevli, "CSI2, CSI1 ve Genç Atlar" yarışlarında "Gotham City PL" isimli atıyla, 135 santimetre kategorisi "Prijs Emerald - Breeding Stallion" yarışmasını ilk sırada tamamladı.
Türkiye 9.7.2020
İzmir Valisi Köşger, AA İzmir Bölge Müdürü Baysal'ı kabul etti
Köşger, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek AA'nın kamuoyunu aydınlatmada Türkiye'de ve dünyada önemli görevler üstlendiğini söyledi.
Türkiye 9.7.2020
Küresel piyasalar "endişe ve beklenti" arasında yön arayışında
Bugün yurt içinde veri gündeminin zayıf olduğunu, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın yatırımcılarla gerçekleştireceği toplantıya dair haber akışının izleneceğini aktaran analistler, yurt dışında ise Çin'de enflasyon, Almanya'da dış ticaret verileri, ABD'de toptan eşya stoklarının takip edileceğini bildirdi.
Türkiye 9.7.2020
Dolar 6.86 lira, euro 7.80 lira, sterlin 8.68 lirada
Türkiye'nin beş yıllık kredi iflas takası (CDS) primi 484/494 düzeyindeydi.
Türkiye 9.7.2020
GÜNDEM / 9 Temmuz 2020
(Ankara/12.30) (Fotoğraflı - Görüntülü) EKONOMİ 1- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, video konferans yöntemiyle, Türkiye-Letonya I.
Şu an buradasınız: Türkiye Haberleri | Türkiye Haber - Haberler - Sayfa 8 - Türkiye haberleri, son dakika türkiye haber ve gelişmeleri burada. Elazığ'da Bocce'ye ilgi artıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.7.2020 19:03:05. #1.15#
title