Türkiye Haberleri

Türkiye haber, Türkiye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkiye - Dün
Maltepe'de doğal afetlere karşı dev adım
Maltepe Belediyesi 2020 yılında açtığı Maltepe Afet Eğitim Merkezi'ni yeniden yapılandırmak ve yaklaşan deprem tehlikesine karşı ilçedeki önlemleri arttırmak için harekete geçti. Yıllardır başarılı arama-kurtarma çalışmalarıyla adından söz ettiren AKUT Vakfı ile Cumhuriyet Parkı'nda 8 maddelik bir işbirliği protokolü imzalandı. İmza törenine Belediye Başkanı Ali Kılıç, Sivil Savunma Uzmanlığı yetkilileri, AKUT Vakfı Başkanı Nasuh Mahruki, AKUT Vakfı 2. Başkanı Saydun Gökşin, AKUT Vakfı yetkilileri ve gönüllüler katıldı. Protokole göre belediye,Türkiye'deki ve ilçedeki doğal afetlere müdahalede bulunulması, ilçedeki afet merkezinin yeniden yapılandırılması ve ilçedeki gönüllülere eğitim verilmesi gibi kapsamlı çalışmaları AKUT ile yürütme kararı aldı.
Türkiye - Dün
Son dakika haber | Yenimahalle'de zihinsel engelli ve otizmli çocuklara yönelik spor kulübü açıldı
Türkiye'de ilk engelli anaokulunu Yenimahalle'de açtıklarını ifade eden Yaşar, "Bu müessese de çocuklarımıza, gençlerimize sportif faaliyetlerde çok güzel bir hizmet verecek.
Türkiye - Dün
"İslam Sanatında Geometrik Desenler" sergisi sanatseverlerle buluştu
Köken, "Yaklaşık 40 öğrencimiz çalışmış, 20'nin üzerinde eserlerden yararlanılmış ve ortaya çok farklı bir mozaik çıkmış. Hocamı da öğrencileri de tebrik ediyorum. Pandemiye rağmen online çalışmalarla yeni denenmiş bir konuyu bu hale getirip, sergisini birlikte açıyor olmak güzel bir şey. Yerel yönetimler aslında kendi yerel kültürlerini de ortaya çıkarmalıdır. Biz bugün var olmadık ki bir geçmişi var bu işin. Aslında sanatçılar bize yol gösteriyor, bunu yaparsan Türkiye'de bundan bir tane var, buna sahip çıkın demek istiyor.
Türkiye - Dün
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde yerli imkanlarla lityum iyon batarya simülatörü geliştirildi
Batarya simülatörlerinin yürüttüklerin çalışma sayesinde artık Türkiye'de de üretilebileceğini vurgulayan Özdemir şunları kaydetti: "Lityum iyon bataryaların sağlıklı bir şarj süreci saatler almaktadır.
Türkiye - Dün
Dünya genelinde Kovid-19 vaka sayısı 180 milyonu geçti
Vaka sayısında bu ülkeyi 30 milyon 28 bin 709 ile Hindistan, 18 milyon 56 bin 639 ile Brezilya, 5 milyon 760 bin ile Fransa, 5 milyon 381 bin 736 ile Türkiye, 5 milyon 368 bin 513 ile Rusya, 4 milyon 651 bin 988 ile İngiltere, 4 milyon 298 bin 782 ile Arjantin, 4 milyon 254 bin 294 ile İtalya, 3 milyon 997 bin 21 ile Kolombiya, 3 milyon 768 bin 691 ile İspanya, 3 milyon 731 bin 287 ile Almanya, 3 milyon 128 bin 395 ile İran, 2 milyon 879 bin 192 ile Polonya, 2 milyon 482 bin 784 ile Meksika, 2 milyon 230 bin 977 ile Ukrayna, 2 milyon 33 bin 606 ile Peru, 2 milyon 33 bin 421 ile Endonezya, 1 milyon 843 bin 572 ile Güney Afrika, 1 milyon 680 bin 228 ile Hollanda, 1 milyon 666 bin 325 ile Çekya, 1 milyon 525 bin 663 ile Şili ve 1 milyon 410 bin 206 ile Kanada izliyor.
Türkiye - Dün
A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın Olimpiyat Elemeleri kadrosu belli oldu
Türkiye, FIBA Erkekler Olimpiyat Elemeleri'ne katılmak için yarın Kanada'nın Victoria şehrine gidecek.
Türkiye - Dün
Malatya TSO ile Yüksekova TSO kardeş oda oldu
"YÜKSEKOVA, BÖLGENİN KALKINMASINDA STRATEJİK BİR KONUMA SAHİP" Kardeş oda protokolü programında konuşan Başkan Sadıkoğlu, "Malatya TSO olarak, bölgemizdeki tüm şehirleri, oda ve borsaları kardeş olarak, yol arkadaşı olarak görüyoruz. Hakkari ilimiz Irak ve İran'a sınır olması, 3 sınır kapısının sınırlarında yer alması dolayısıyla önemli bir ilimizdir. Yüksekova ilçemiz ise Hakkari'nin ve bölgenin ticari, ekonomi ve sosyal kalkınmasında stratejik bir konuma sahiptir. Yüksekova'da bulunan Esendere Sınır Kapısı, Türkiye'nin İran'a açılan sınır kapısıdır ve İran ile olan ticaretimizin ve ülke ekonomisinin gelişmesinde önemli rolü bulunmaktadır.
Türkiye - Dün
BM: Libya'da ateşkese tam uyulması barışın tesisi için çok önemli
Guterres, BM ve Almanya himayesinde düzenlenen, Türkiye'nin de dahil olduğu uluslararası aktörlerin katıldığı Libya konulu İkinci Berlin Konferansı'na video yoluyla seslendi.
Türkiye - Dün
TBMM Genel Kurulu toplandı
Özkan, Türkiye'nin dünyada aşı üreten ilk on ülke içine girdiğini vurguladı.
Türkiye - Dün
Batman'da AK Parti'nin "Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda" projesi kapsamında program düzenlendi
AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından hayata geçirilen "Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda" projesi kapsamında Batman'da program düzenlendi.
Türkiye - Dün
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, konsolosluk istişareleri kapsamında Alman heyetiyle görüştü
Çevrim içi olarak gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Kıran, Türkiye ile Almanya'nın birçok bölgesel konuda ortak çıkarı olduğunu ve daha güçlü ikili iş birliğinin faydalarına inancın tam olduğunu ifade etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Türkiye Haberleri | Türkiye Haber - Haberler - Sayfa 5 - Türkiye haberleri, son dakika türkiye haber ve gelişmeleri burada. Son dakika... Keşan'da YKS öncesi 'Sessiz ol, çocuklarımız sınavda' broşürleri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.6.2021 10:13:15. #1.16#

title