Türkiye Haberleri

Türkiye haber, Türkiye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkiye 3.6.2020
Bakan Karaismailoğlu: Türkiye, hızlı tren üretecek
ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi (TÜRASAŞ), milli yüksek hızlı trenimizi (YHT) üretecek.
Türkiye 3.6.2020
Kartal Belediyesi'nden BESYO sınavlarına hazırlanan öğrencilere destek
Başvuruları onaylanan öğrenciler; kros, salon, saha ve atletizm pistlerini kullanacak ve Türkiye'de bulunan bütün spor akademilerinin sınav sistemine göre eğitmenler eşliğinde sınava hazırlanacak.
Türkiye 3.6.2020
PROF. DR. TÜKEK: KOVİD ANTİKOR TESTLERİNİN HEPSİ GÜVENİLİR DEĞİL, HERKESİN YAPTIRMASI DA ŞART DEĞİL
"İLK SONUÇLARIMIZA GÖRE TOPLUMSAL BAĞIŞIKLIĞIMIZ ÇOK DÜŞÜK" Hızlı antikor testleri ile Kovid'e özgü IgG antikoruna bakıldığına işaret eden Prof. Dr. Tufan Tükek, bu sayede Kovid'i farkında olmadan bir şekilde atlatmış kişileri tespit etmeye çalıştıklarını ve normalleşmeye geçen bir Türkiye'de aslında normalleşmeye geçmenin en güzel yollarından bir tanesinin de toplumdaki hasta sayısını belirlemek olduğunu vurguladı.
Türkiye 3.6.2020
19 Mayıs Online Satranç Turnuvası'nda derece elde edenlere ödülleri verildi
Türkiye Satranç Federasyonu tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Türkiye'nin 81 ilinde düzenlenen satranç turnuvasının Akşehir etabında ilk üçe girenlere ödülleri törenle verildi.
Türkiye 3.6.2020
Ordu'da "sağlığınız için randevu alarak hastaneye gidin" uyarısı
Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, birçok ülkede olduğu gibi Türkiye'de de insan hayatını olumsuz etkileyen yeni tip koronavirüs (Kovid­-19) salgını ile mücadelenin devam ettiği belirtildi.
Türkiye 3.6.2020
Milli YHT'yi TÜRASAŞ üretecek
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii AŞ'nin (TÜRASAŞ) "Ana Statü"sünün belirlendiğini belirterek, "TÜRASAŞ'ın yönetim organizasyonunu bir an önce kuracağız.
Türkiye 3.6.2020
AK Partili Esgin: "Sağlık altyapımızla dünyadan pozitif ayrışan bir ülke konumuna geldik"
Esgin, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, dünyanın 100 yılın en büyük salgınıyla karşı karşıya olduğunu, Türkiye'nin koronavirüse karşı devleti ve milletiyle el ele güçlü bir mücadele, direniş gösterdiğini söyledi.
Türkiye 3.6.2020
Almanya, 31 Avrupa ülkesine seyahat uyarılarını kaldırdı
Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Bakanlar Kurulunun ardından düzenlediği basın toplantısında seyahat uyarılarının kaldırıldığını açıkladı. Seyahat uyarılarının sonlandırılmasına ilişkin kararın alınmasının kolay olmadığını dile getiren Maas, kararın alınmasında ilgili ülkelerde korona virüs salgının büyük ölçüde kontrol altına alınmış olmasının etkili olduğunu söyledi. Almanya'nın ilk aşamada seyahat uyarısının kaldırıldığı ülkeler arasında 26 AB ülkesi ile İngiltere, İzlanda, Norveç, İsviçre ve Lichtenstein bulunuyor. Seyahat uyarısının kaldırıldığı ülkelere Türkiye'yi dahil edilmedi.
Türkiye 3.6.2020
Hakkari Valisi Akbıyık Yüksekova'da incelemelerde bulundu
Konutların bulunduğu alanın okul, cami ve diğer yapılarıyla modern bir kent olacağını belirten Akbıyık, "Burası Yüksekova'nın çehresini değiştirecek. Yüksekova merkezinde 360 derslikli 12 okulumuz var. Bunların büyük bir kısmı bitti. Bir kısmı da yıl sonuna kadar tamamlanacak. Yüksekova'da çocuklarımız modern şartlarda eğitim imkanın sağlandığı okullara kavuşacak. Bu okullar Türkiye'nin birçok ilinde yok.
Türkiye 3.6.2020
İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi öğrenci kabulüne başlıyor
"Tıp ve bilimin en ön saflarında yer alacak mezunlar yetiştirmeyi hedefliyoruz" Bilgiç Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mahmut Bilgiç, İSTÜN'ün kuruluşunun 40 yılı aşkın iş hayatındaki en büyük hayali olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: "Korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle dünya genelinde ekonomik ve sosyal sistem büyük bir sınav verirken, Türkiye bu süreci sağlık sektöründe görev yapan donanımlı personeli ve bu alanda gerçekleştirilen dev yatırımlar sayesinde başarıyla geçti.
Türkiye 3.6.2020
FİSKOBİRLİK'in 2020 ciro hedefi 500 milyon lira
Kuruma önemli yatırımlar yaptıklarını ve buna bağlı olarak da büyüdüklerini ifade eden Bayraktar, fındık işleme tesisinde halen 20 ana ve 100 barkodlu ürün üretilerek Türkiye ve dünya pazarında satıldığını aktardı.
Türkiye 3.6.2020
Dünya Bisiklet Günü Etkinliği
Türkiye Bisikletliler Derneği Kırklareli Temsilciliği tarafından gerçekleştirilen etkinlikte bisikletli grup, yaklaşık 25 kilometrelik parkurda bisiklet sürdü.
Türkiye 3.6.2020
Cizre Belediyesinden karantinaya alınan bina ile sokaklarda dezenfekte çalışması
Cizre Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle karantinaya alınan apartman ile sokaklarda dezenfekte çalışması gerçekleştirdi. Dünya genelinde etkili olan koronavirüsün Türkiye'de ilk tespit edildiği günden bu yana dezenfekte çalışmasını titizlikle yürüten Cizre Belediyesi, koronavirüsün yayılmasına engel olmak, vatandaşları hastalıktan korumak ve virüsün etkilerini en aza indirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.
Türkiye 3.6.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yeni normalin alternatif küresel üretim gücü Türkiye olacak
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yeni normalin alternatif küresel üretim gücü Türkiye olacakCUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay, küresel salgın döneminde Türkiye'nin birçok sektörde merkez ülke konumuna gelebileceğini belirterek, "Yeni normalin alternatif küresel üretim gücü Türkiye olacak" dedi.
Türkiye 3.6.2020
Ermeni Vakıflar Birliğinden, kilise haçını söken kişinin tutuklanmasına ilişkin açıklama
Şirinoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de Ermeni toplumunun, son yıllarda yürürlüğe giren özellikle vakıf mallarının iadesi ile ilgili kanun sayesinde önemli kazanımlar elde ettiğini belirterek, şöyle devam etti: "Geçmiş dönemlerde hiç görülmediği kadar büyük bir teveccühe mazhar olmuştur.
Türkiye 3.6.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan'ı kabul etti
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ı kabul etti.
Türkiye 3.6.2020
Işık Öğütçü, yazar Orhan Kemal'in 21 yılda 59 eser, 300'e yakın senaryo yazdığını söyledi
İkilinin dostluklarının Nazım Hikmet'in vefatına kadar devam ettiğinin altını çizen Öğütçü, şu bilgileri verdi: "Daha sonra mektuplaşmaya devam ediyorlar. Benim yazmış olduğum 'Eşe Dosta Mektuplar' isimli eserde Nazım Hikmet ile babamın arasında geçen mektupların hemen hepsi var. O mektuplaşmalardan birinde babam, Nazım Hikmet'e annemin hamile olduğunu söylüyor. Nazım Hikmet, Haziran 1944'te cevaben 'Eğer sözünüz yoksa, herhangi bir mani teşkil etmeyecekse, benim ismimi oğlunuza vermeniz beni çok bahtiyar eder.' diyor. Temmuz 1944'te ağabeyim doğuyor ve babam hiç tereddüt etmeden Nazım adını veriyor. Bilirsiniz eskiden ilk doğan erkek çocuğa babanın adı verilir. Dedem çok kızıyor belki bu işe ama ağabeyimden sonra doğan diğer ağabeyime dedemin adını veriyor. İkisinin arasındaki yazışmalar devam ediyor ve Nazım Hikmet, babamın çıkan iki kitabını da okuyor ve kritiğini yapıyor. Baba Evi ve Ekmek Kavgası öykülerine, Nazım Hikmet mektubunda çok kısa kısa, bir iki cümleyle öyle güzel eleştirisini yapıyor ki. Ben o mektubu, Nazım Hikmet ile 3,5 Yıl kitabının içine koydum. Gerçekten çok büyük anısı olan bir mektup bu. Babam bu eleştirilerden daima faydalanıyor." Öğütçü, Nazım Hikmet Türkiye'ye döndüğünde, ailesinin de 1951'de Adana'dan İstanbul'a göç ettiğini aktararak, "Bu iki insanı, babam 10 Haziran 1951'de Nazım Hikmet'in evine misafirliğe gittiğinde görüyoruz.
Türkiye 3.6.2020
KBÜ, Asya'nın en iyi üniversiteleri arasında
KBÜ'den yapılan yazılı açıklamada, üniversitenin Asya'nın en iyi üniversiteleri sıralamasında 251-300 arasında, Türkiye'den sıralamaya dahil olan 34 üniversite arasında ise 13'üncü sırada yer aldığı bildirildi.
Türkiye 3.6.2020
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan gündemi değerlendirdi Açıklaması
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, sosyal medyanın, toplumun kısmen nefes aldığı, görüşlerini dile getirdiği tek alan olarak kaldığını öne sürerek, "Bu alanı kontrol altına almak için yapılan her türlü girişim 'Türkiye'yi demokrasi liginden biraz daha uzaklaştırmak' demektir.
Türkiye 3.6.2020
Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii AŞ'nin ana statüsü belirlendi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ'ın birleştirilmesiyle kurulan Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi'nin (TÜRASAŞ) ana statüsünün belirlendiğini bildirerek, "Resmi Gazete'de yayımlanan TÜRASAŞ'ın yönetim organizasyonunu bir an...
Türkiye 3.6.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Yeni normalin alternatif küresel üretim gücü Türkiye olacak"
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sonrası "yeni normal" olarak tanımlanan düzende Türkiye'nin, alternatif küresel üretim gücü olacağını belirtti.
Türkiye 3.6.2020
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ'ın...
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ'ın birleştirilmesiyle kurulan Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi'nin (TÜRASAŞ) ana statüsünün belirlendiğini bildirerek, "Resmi Gazete'de yayımlanan TÜRASAŞ'ın yönetim organizasyonunu bir an...
Türkiye 3.6.2020
Türkiye ramazanda Kudüs'ü unutmadı
Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği, düzenlediği kampanya ile işgal altındaki Kudüs'te zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Filistinlilere yardım ulaştırdı.
Şu an buradasınız: Türkiye Haberleri | Türkiye Haber - Haberler - Sayfa 4 - Türkiye haberleri, son dakika türkiye haber ve gelişmeleri burada. PROF. DR. TÜKEK KOVİD ANTİKOR TESTLERİNİN HEPSİ GÜVENİLİR DEĞİL, HERKESİN YAPTIRMASI DA ŞART DEĞİL..
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.6.2020 04:47:04. #1.15#
title