Türkiye Haberleri

Türkiye haber, Türkiye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkiye - Dün
Bakan Akar: İdlib'de huzur ve güvenliği sağlamakta kararlıyız
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Hatay'a gitti. Hatay Valisi Rahmi Doğan, 2'nci Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak ve diğer yetkililer tarafından havalimanında karşılanan Akar, sınır hattındaki birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulundu. Ardından Bahar Kalkanı Harekat Bölgesi Sektör Komutanlığı'na geçen Akar ve komuta kademesi, sınır hattında ve ötesindeki harekat bölgelerinde görevli birliklerin komutanları ile video konferans ile toplantı yaptı.  Akar, toplantının ardından yaptığı açıklamada bölgenin hassas bir dönemden geçtiğini belirterek, Türkiye'nin tüm gelişmeleri yakından takip ederek, proaktif davrandığını ve gerekli tüm tedbirleri aldığını söyledi.
Türkiye - Dün
Son dakika haberleri: Bakan Akar, beraberindeki TSK Komuta Kademesi ile sınır hattında
Bölgenin hassas bir dönemden geçtiğini vurgulayan Akar, Türkiye'nin tüm gelişmeleri yakından takip ederek, proaktif davrandığını ve gerekli tüm tedbirleri aldığını belirtti.
Türkiye - Dün
AKMER'den Suriye'deki kamplarda yaşayanlara gıda yardımı
Hamza Er, şu değerlendirmede bulundu: "Suriye'deki savaşın en mağduru, kamplarda zor koşullarda yaşayan evlatlarımız ve aileleridir. Yetimlerimize sahip çıkma adına çeşitli dönemlerde bölgeye elimizi uzatmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar gücümüz nispetinde çalışmalar yürüttük ve yürütmeye devam ediyoruz. Yetimlere sahip çıkılması, yüreklerin yumuşaması için önemli bir fırsattır. Salgından ötürü tedbir olarak toplu iftar sofraları kuramasak da bizler bu sefer yetimlerimizin çadırlarına, evlerine misafir olup onlara sıcak yemek ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz." Türkiye'de ihtiyaç sahibi 500 aileye de ramazan kumanyası dağıtıldığı bilgisini veren Er, Gazze'de 150 aileye kumanya, bini aşkın kişiye de iftarlık verildiğini aktardı.
Türkiye - Dün
Süper Lig'de 3 kulüp PFDK'ye sevk edildi
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Beşiktaş, Helenex Yeni Malatyaspor ve Fatih Karagümrük'ü Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk etti.
Türkiye - Dün
Milli Savunma Bakanı Akar, Bahar Kalkanı Harekat Bölgesi Sektör Komutanlığında düzenlenen toplantıda konuştu Açıklaması
Bölgenin hassas bir dönemden geçtiğini vurgulayan Akar, Türkiye'nin tüm gelişmeleri yakından takip ederek proaktif davrandığını ve gerekli tüm tedbirleri aldığını belirtti.
Türkiye - Dün
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı Han ile görüştü
İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre; görüşmede, Türkiye- Pakistan ilişkilerini geliştirecek adımlar ile İsrail'in Filistin'de gerçekleştirdiği saldırılar başta olmak üzere bölgesel konular ele alındı.
Türkiye - Dün
Batılı ülkeler ve sivil toplum örgütlerinden Çin'e Uygurlara yönelik baskıya son vermesi çağrısı
Toplantıda konuşma yapan Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu da "Uygur Türklerinin barış ve refah içinde yaşadığını, Çin vatandaşlarıyla eşit haklara sahip olduğunu, tüm hak ve özgürlüklerinin yasalarla korunduğunu görmek istiyoruz ama uluslararası örgütlerin raporları ciddi insan hakları ihlallerine ilişkin devam eden uygulamaların son derece endişe verici olduğunu gösteriyor.
Türkiye - Dün
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Türkiye ve Sırbistan arasında karşılıklı seyahat kısıtlamalarının kaldırılması amacıyla Kovid-19 aşı sertifikasının tanınmasına yönelik uygulamanın, 14 Mayıs itibarıyla yürürlüğe gireceği açıklandı.
Türkiye - Dün
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı Han ile görüştü
İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre; görüşmede, Türkiye- Pakistan ilişkilerini geliştirecek adımlar ile İsrail'in Filistin'de gerçekleştirdiği saldırılar başta olmak üzere bölgesel konular ele alındı.
Türkiye - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT'nin "Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması" finalinde konuştu Açıklaması
Avrupalı siyasetçilerin, toplumu saran İslam düşmanlığı virüsüyle mücadele yerine, bunu istismar etmenin hesabını güttüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: "Bundan iki ay önce bir Fransız televizyon kanalında Fransa İçişleri Bakanı ile ırkçı bir partinin genel başkanı arasında yaşanan utanç verici tartışma, sorunun vahametini ortaya koymuştu. Fransa Devlet Başkanı da haddi aşan bir açıklamasında haşa 'İslam'ın bir krizde olduğunu' iddia ederek, yine büyük bir skandala imza atmıştı. Diğer marjinal partilerin doğrudan İslam'ı ve Müslümanları hedef alan eylemlerini burada dillendirme gereği dahi duymuyorum. Onlar zaten aleni bir şekilde 'Avrupa'da ve Fransa'da Müslümanlara yer olmadığını' söyleyerek, bu konuda nerede durduklarını gösteriyorlar. Geldiğimiz noktada durum ürkütücü bir hal almış, Avrupa'da yaşayan Müslümanlar için ciddi bir güvenlik tehdidine dönüşmüştür. Fransa hükümetinin, Müslüman toplumun tepkisine rağmen 'aşırıcılıkla mücadele yasasını' geçirme ısrarı, endişelerimizi daha da artırmıştır." "Müslüman genç kızlara getirilen başörtüsü yasağı ise ayrı bir garabettir" Müslümanları ötekileştiren, sivil toplum kuruluşlarını baskı altına alan söz konusu tasarının, mevcut haliyle yürürlüğe girmesi halinde, aşırıcılıkla mücadeleden ziyade aşırıcılığı teşvik edeceğini vurgulayan Erdoğan, şöyle konuştu: "Yasa tasarısıyla Müslüman kadınların tercih ettikleri kılık-kıyafetle sosyal hayatta var olma hakkı sınırlandırılacaktır. Müslüman genç kızlara getirilen başörtüsü yasağı ise ayrı bir garabettir. Yasa tasarısıyla gençlerimiz, bir dönem ülkemizde olduğu gibi, eğitimleri ile itikatları arasında tercih yapmaya zorlanacaklardır. Yine bu yasayla Müslüman toplumun örgütlenme hakkı, eğitim hakkı, ibadetlerini özgürce yerine getirme hakkı gasbedilecektir. İnsan haklarıyla, inanç hürriyetiyle, Avrupa değerleriyle alenen çelişen böyle bir tasarının kanunlaşması, Fransız demokrasisine indirilmiş bir giyotin olacaktır." Böyle bir yasanın, Türk toplumu ve Fransa'da yaşayan milyonlarca Müslüman arasında ciddi huzursuzluklara sebebiyet vereceğinin aşikar olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Müslümanların rızası gözetilmeden, 'ben yaptım oldu' inadıyla atılacak adımların faydadan çok zarar getireceğine inanıyoruz. Bu bakımdan başta Fransa Devlet Başkanı Sayın Macron olmak üzere, Fransız makamlarını buradan aklıselimle hareket etmeye davet ediyoruz. Fransa hükümetinin, 12 Nisan tarihinde Senato'da kabul edilen bu yasa tasarısından bir an önce dönmesini bekliyoruz. Türkiye olarak, terörle mücadele ve entegrasyon konusunda Fransa dahil herkesle çalışmaya hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.
Türkiye - Dün
Engelliler Konfederasyonundan "Engellilerin Tüketici Hakları" projesi
Engelliler Konfederasyonundan yapılan yazılı açıklamaya göre, kurulan ağ ile Türkiye ve Avrupa'da engelli ve tüketici hakları alanında çalışan sivil toplum kuruluşlarının projeye katılması teşvik edilecek.
Türkiye - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı İmran Han ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye-Pakistan ilişkilerini geliştirecek adımlar ile İsrail'in Filistin'de gerçekleştirdiği saldırılar başta olmak üzere bölgesel konular ele alındı.
Türkiye - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı Han ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye-Pakistan ilişkilerini geliştirecek adımlar ile İsrail'in Filistin'de gerçekleştirdiği saldırılar başta olmak üzere bölgesel konular ele alındı.
Türkiye - Dün
İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Kihtir, Engelliler Haftası için mesaj paylaştı
Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Yakup Ümit Kihtir, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası için mesaj yayımladı.
Türkiye - Dün
Son dakika haber | Koronavirüs salgınında can kaybı 43 bin 821'e yükseldi
Sağlık Bakanlığı'nca duyurulan 'Türkiye Covid- 19 Hasta Tablosu'na göre; son 24 saatte yapılan 228 bin 192 testte 13 bin 29 vaka, 1496 hasta tespit edildi.
Türkiye - Dün
Görüşmede, Türkiye-Pakistan ilişkilerini geliştirecek adımlar ile İsrail'in Filistin'de gerçekleştirdiği saldırılar başta olmak üzere bölgesel...
Görüşmede, Türkiye-Pakistan ilişkilerini geliştirecek adımlar ile İsrail'in Filistin'de gerçekleştirdiği saldırılar başta olmak üzere bölgesel konular ele alındı.
Türkiye - Dün
Kurtalan'da İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları protesto edildi
Türkiye Kooperatif, Ticaret ve Büro İşçileri Sendikası (KOOPİŞ) Kurtalan Temsilcisi Mustafa Soysal, yaptığı açıklamada, İsrail'in vicdanları yaralayan ve insanlıktan nasibini almamış uygulamalarının her geçen gün artmakta olduğunu söyledi.
Türkiye - Dün
Türkiye'de 13 bin 29 kişinin Kovid-19 testi pozitif çıktı, 232 kişi yaşamını yitirdi
Türkiye'de son 24 saatte 228 bin 192 Kovid-19 testi yapıldı, 13 bin 29 kişinin testi pozitif çıktı, 232 kişi hayatını kaybetti.
Türkiye - Dün
KKTC Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu: "Cenevre görüşmeleri, Kıbrıs meselesinde bir dönüm noktasıdır"
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, 27-29 Nisan'da BM öncülüğünde, Kıbrıslı taraflar ve garantör ülkeler Türkiye, Yunanistan ve İngiltere'nin katılımlarıyla Cenevre'de gerçekleşen gayriresmi 5+BM Kıbrıs konferansının Kıbrıs meselesinde bir dönüm...
Türkiye - Dün
Toyota'nın "Hayalimdeki Araba" resim yarışmasına 31 Mayıs'a kadar başvurulabilecek
Önceki yıl hijyen koşulları göz önünde bulundurularak ertelenen organizasyon, bu yılın yarışması ile birleştirildi. Bu yıl 9. kez düzenlenen yarışmaya geçen yıl gönderilen resimler de Toyota Türkiye tarafından dijital ortama aktarılarak oylamaya dahil edilecek.
Türkiye - Dün
Türkiye'de son 24 saatte 228 bin 192 Kovid-19 testi yapıldı, 13 bin 29 kişinin testi pozitif çıktı, 232 kişi hayatını kaybetti.
Türkiye'de son 24 saatte 228 bin 192 Kovid-19 testi yapıldı, 13 bin 29 kişinin testi pozitif çıktı, 232 kişi hayatını kaybetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Türkiye Haberleri | Türkiye Haber - Haberler - Sayfa 2 - Türkiye haberleri, son dakika türkiye haber ve gelişmeleri burada. CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan bayram hazırlığı paylaşımı Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 13.5.2021 09:36:43. #1.15#

title