Türkiye'yi Vuran Kar, İstanbul'a da Dayandı

Türkiye'yi Vuran Kar, İstanbul'a da Dayandı

Soğuk hava Türkiye'yi vurdu. Bir çok kentte yılın ilk kar yağışı yaşandı. Kar yağışı, Bolu Dağı geçişinin Düzce kesiminde de etkili olurken beyaz esaret İstanbul'a dayandı.

Meteoroloji'den gelen peş peşe uyarıların ardından soğuk hava Türkiye'yi vurdu. Ankara, Balıkesir, Manisa, Çanakkale gibi iller yılın ilk kar yağışını aldı.

BOLU DAĞI'NDA YOĞUN KAR YAĞIŞI

Anadolu Otoyolu ile D-100 karayolunun Bolu Dağı Tüneli kesiminde yoğun kar yağışı başladı. Bölgede dün akşam başlayan sağanak, yerini gece saatlerinde kar yağışına bıraktı.


Anadolu Otoyolu ile D-100 karayolunun Bolu Dağı Tüneli kesiminde kar yağışı etkili bir şekilde devam ederken kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı. Karayolları ekipleri güzergahlarda karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kar yağışı nedeniyle zaman zaman hasarlı trafik kazaları meydana geldi.

YAĞIŞ ARALIKLARLA DEVAM EDİYOR

Trafik ekipleri, sürücüleri araçlarında kış lastiği olmadan yola çıkmamaları, yakın takip, hatalı sollama ve aşırı hız yapmamaları konusunda uyarıyor. Öte yandan, kar kalınlığının yer yer 5 santimetreye ulaştığı Bolu kent merkezinde yağış aralıklarla devam ediyor.


DÜZCE KESİMİNDE ETKİLİ OLDU

Kar yağışı, Bolu Dağı geçişinin Düzce kesiminde de etkili oldu. D-100 yolunun Karınlıkdere, Bakacak Mevkii'lerinde kar kalınlığı 10 santime ulaştı. Yağış nedeniyle yol karla kaplandı. Karayolları ekipleri kar temizleme ve tuzlama çalışması yaparak yolu ulaşıma açık tutmaya çalıştı. Bolu Dağı'na yağan mevsimin ilk karı sürücülere zor anlar da yaşattı. Bazı araçlar kayarak yoldan çıktı. Özellikle kar lastiği takmayan sürücüler, ilerlemekte zorluk çekti. Sürücülerden bazıları araçlarını yol kenarına çekerek bekledi.