Türkiye'ye Sığınan Suriyeliler

Türkiye'ye Sığınan Suriyeliler
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Osmaniye Valisi Oduncu, konaklama merkezlerini gezdi

Vali Mehmet Oduncu, Suriyeli sığınmacıların barındığı Osmaniye Konaklama Merkezi ve şu anda boş olan Düziçi Konaklama Merkezi'nde incelemede bulundu.

Vali Oduncu, Konaklama Merkezi Yöneticisi ve Toprakkale Kaymakamı Murat Uzunparmak'tan Osmaniye ve Düziçi Konaklama Merkezleri hakkında bilgi aldı.

Oduncu, daha sonra Osmaniye Konaklama Merkezi'nde incelemelerde bulundu. Suriyeli sığınmacılar, Vali Oduncu'yu Suriye ve Türk bayraklarıyla karşıladılar. Kendisini karşılayan Suriyelilerle tek tek sohbet eden Oduncu daha sonra yemekhanede Suriyelilerle bir araya geldi. Vali Oduncu'ya Suriye'ye özgü kahve ikram edildi. Sığınmacıların sorunlarını da dinleyen Vali Oduncu, sorunların çözümü için gerekli talimatları verdi.

Vali Oduncu, Osmaniye Konaklama Merkezi'nin ardından Düziçi ilçesine giderek oradaki Konaklama Merkezinde inceleme ve denetlemelerde bulundu. Vali Oduncu, Kaymakam Uzunparmak ve Düziçi Kaymakamı Mustafa Koç'tan Konaklama Merkezi hakkında bilgi aldı.

Oduncu'ya incelemeleri sırasında, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdür Vekili Mustafa Erol, İl Afet Acil Durum İl Müdürü Osman Şengel de eşlik etti. - Osmaniye

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title