Türkiye ve Almanya Futbol Federasyonu Yetkililerinin Biraraya Gelmesi

Türkiye ve Almanya Futbol Federasyonları Arasında Bugün Frankfurt'ta Düzenlenen ve Almanya'da Yaşayan Türk Futbolcuların Entegrasyon Süreci Konusunun Ele Alındığı Toplantıda Önemli Kararlara Varıldı.

Türkiye ve Almanya Futbol Federasyonu Yetkililerinin Biraraya Gelmesi

Türkiye ve Almanya Futbol Federasyonları arasında bugün Frankfurt'ta düzenlenen ve Almanya'da yaşayan Türk futbolcuların entegrasyon süreci konusunun ele alındığı toplantıda önemli kararlara varıldı.

Almanya Futbol Federasyonu'nun merkez binasında gerçekleştirilen toplantı sonrasında yapılan açıklamada, her iki federasyon arasındaki karşılıklı dayanışma ve ortaklığın artarak süreceği vurgulanırken, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) cezalı 3 maçın Almanya'da oynanmasına izin verilmesi nedeniyle Almanya Futbol Federasyonu'na teşekkür etti. Toplantıda ayrıca; Almanya Futbol Federasyonu, TFF'nin Temmuz ayı sonu veya Ağustos ayı başında düzenlenecek 2. Süper Kupa Finali'ne bir kez daha evsahipliği yapma önerisini kabul etti.

Her iki federasyon, Avrupa futboluna yeni yıldızlar kazandırmak için ortak çalışma kararı alırken, Almanya'da yaşayan Türklerin Alman futbolunun her seviyesindeki katılımını arttırmak için çalışacak bir ortak komisyon kurulması kararlaştırıldı. Toplantıda ayrıca, her iki federasyonun Türkiye'de bayan futbolunun gelişimi için ortak çalışmalar yapması kararına varıldı.

(KÇ-KÇ-ÖK-S)