Türkiye Teröre Karşı Tek Vücut

Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel
Türkiye Teröre Karşı Tek Vücut

ARDAHAN/ Ankara'daki terör saldırısına, Ardahan ve Kars'ta yayımlanan mesajlarla tepki gösterildi.

ARDAHAN/ Ankara'daki terör saldırısına, Ardahan ve Kars'ta yayımlanan mesajlarla tepki gösterildi.

Ardahan Valisi Ahmet Deniz, mesajında, terörün, hain yüzünü, otobüs durağında bekleyen sivillere kalleşçe saldırarak gösterdiğini belirtti.

Saldırıyı şiddetle lanetlediğini bildiren Deniz, "Türkiye'yi terörle hizaya getirmeye çalışan, ülkemizin huzur ve güvenliğine kasteden karanlık güçlerin oyunlarını, birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek, birbirimize kenetlenerek bozmalıyız. Milletimizin bu kararlı duruşu, terörü destekleyen karanlık güçlere verilecek anlamlı bir cevap olacaktır" ifadelerini kullandı.

Deniz, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, kederli ailelerine sabır, yaralılara da acil şifalar diledi.

"İnsanlıktan nasibini almamışlar"

Memur-Sen Ardahan İl Temsilcisi Serkan Karataş da saldırıyı şiddetle kınadığını vurguladı.

Saldırının faillerinin, insanlıktan nasibini almadığını belirten Karataş, şunları kaydetti:

"Bu vicdan yoksunu katiller, eylemleriyle doğrudan insanı, insan onurunu ve insanlığı hedef alıyor. Bu, Türkiye'nin bütünlüğü, huzur ve güvenliğine yapılmış bir saldırıdır. Bu hunharca saldırı, milli iradeyi akamete uğratma hayali kuranların, milli birliği bozmaya kalkışanların saldırısıdır. Bu, birlikte yaşama irademize, dayanışma kültürümüze, hep birlikte oluşturduğumuz kardeşlik iklimine yapılmış bir saldırıdır. Bu saldırı, demokrasimizin gelişmesini, demokratik standartlarımızın yükselmesini, sivil siyaset alanının genişlemesini engellemeye çalışanların kirli iş birliği hamlesidir."

"Zor günleri dayanışmayla atlatacağız"

Serhat Ardahan Gazeteciler Derneği Başkanı Deniz Başlı da saldırıyı kınayarak, "Kanla ve kaosla beslenen teröristlerin gerçek yüzleri bir kez daha bütün çirkinliğiyle ortaya çıktı. Bu zor günleri ülke olarak dayanışma içinde atlatacağımıza inanıyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Başlı, saldırıda yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yakınları ve millete başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi.

Muharip gazilerden kınama

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sarıkamış Şube Başkanı Osman Zekeriya Gül de Ankara'daki saldırıyı şiddet ve nefretle kınadığını bildirdi.

Kutsal vatan topraklarında yaşayan tüm insanların, terörizm karşısında tek vücut olması gerektiğine işaret eden Gül, şöyle devam etti:

"Hiçbir zalim, hain, katil, terör örgütü ve bunları himaye eden yerli ve yabancı iş birlikçiler, amaçlarına ulaşamayacaklar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ordusu, polisi, milletiyle vatan hainlerinin, alçakların oyununu bozacak güç ve kudrettedir. Ankara'daki bombalı saldırıyı şiddet ve nefretle lanetliyorum. Bombalı saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, milletimize başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum."

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title