Türkiye - Romanya: 1 - 1

Türkiye - Romanya: 1 - 1

Türkiye ile Romanya arasında oynanan A2 Milli Takımlar hazırlık maç beraber sonuçlandı. Maç boyunca vasat futbol ortaya koyan millilerimiz Serkan Çalık'ın oyuna girmesi ile biraz hareketlendi. Maçın son dakikalarında bastıran Türkiye aradığı golü buldu. Maç 1-1 sona erdi.

Türkiye - Romanya: 1 - 1

Türkiye ile Romanya arasında oynanan A2 Milli Takımlar hazırlık maç beraber sonuçlandı. Maç boyunca vasat futbol ortaya koyan millilerimiz Serkan Çalık'ın oyuna girmesi ile biraz hareketlendi. Maçın son dakikalarında bastıran Türkiye aradığı golü buldu. Maç 1-1 sona erdi.

Stad: İzmit ismet Paşa Stadı

Hakemler: Hüseyin Göçek, Bülent Gökçü, Serkan Ok

Türkiye: Aykut 5(Dak. 68 Tolga7), Fatih 6, Murat 5 (Dak. 46 Çağlar5), Ali 7, Erhan 6, Mehmet 5 (Dak 79 Selçuk 5), Ferhat 6, Kazım 5 (Dak 73 Burhan 6), Mehmet Eren 5 (Dak. 61 Serkan 6), Hasan 7, Umut 5 (Dak. 66 Burak5)

Romanya: Razvan 8 (Dak. 46 Haisa 5), Sapunaru 7 (Dak. 58 Lazhar 6), Costantin 6(Dak. 46 Jula 6), Moti 7, Nesu 6 (Dak 46 Florin 8), Grigre 7(Dak. 46 Cınu 6), Prepelita 6, Cristea 6 (Dak. 46 Matei 5), Szekely 8, Goga 7, Costea 7(Dak 58 Puzhac 5)

Dak. 2 mehmet'in derinlemesine attığı topla buluşan Umut, kaleci ile karşı karşıya kaldığı sırada topu ayağında fazla açınca top kalecide kaldı.

Dk. 26: mehmet'in ortaladığı topu, Umut kafa ile Hasan'a indirdi. Hasan'un vuruşunda kaleci topu kornere çeldi.

Dak. 31. Erhan'ın kullandığı köşe vuruşunda Ali'nin kafa vuruşunu rakip oyunca topu kale çizgisinden çıkardı.

Dak. 43 Cristea'nın ceza sahası içinde vurduğu top, kale direğinin yanında az farkla dışarı çıktı.

Maçın ilk yarısı 0-0 biti

İkinci yarıya hızlı başlayan Romanya ikinci yarının ilk dakikalarında golü buldu. Szekely'nin ara pasında topla buluşan Florin Aykut'un sonundan filelerle buluşturdu. Romanya 1-0 öne geçti.

Dak 50:Golden sonra bastıran Türkiye, oyunu rakip sahaya hapsetti. Umut'un solda ortasında topla buluşan Mehmet, topu kale direğinin yanında dışarı atarak Türkiye'yi önemli bir pozisyondan yararlandıramadı.

Dak 75. Rakip kalede gol bulmaya çalışan Türkiye, yaptığı atakları bir türlü değerlendiremeyince maçı soğuttu. Türkiye oyundan düşünce Romanya 2. golü bulmak için bastırdı.

Dak 87. Selçuk'un ara pasında topla buluşan Burak, plase vuruşla topu ağlara gönderdi. Türkiye 1- Romanya 1

Maç sonu değerlendirme yapan Fatih Terim'in yardımcısı Metin Tekin bekledikleri bir maç olmadığını söyledi. Tekin, "Olumlu yönde baktığımız zaman oyuncuların katılımı çok iyiydi. Böyle bir dönemde böyle bir maçı içten oynamaları, isteyerek oynamaları futbolu sevdiklerini gösteriyor. Liglerde son döneme giriyor. Herkes çok daha kontrollü oynuyor. Futbolcuların oyunu bu kadar içten severek oynayacaklarını tahmin etmiyordum." dedi.

Burak ise milli takım hedefi olanlar için iyi bir maç olduğunu söyledi. Kendilerini göstermek için iyi bir oyun olduğunu belirten Burak, "Umarın takımlarımızda ustun performans gösteririz. İnşallah A Milli Takım'da devam ederiz." dedi.

Hasan Kabze de burada oynayan arkadaşlarımızla ilk defa oynadıklarını söyledi. Maç içinde ellerinde geleni yaptıklarını belirten Kabze, "Önemli olan burada mücadele edebilmekti. Kazanmak istiyorduk. Son dakikada attığımız golle beraberliği yakaladık." dedi.

Kaynak: CHA