Türkiye'nin Sembolleri Makedonya'da Sergilendi - Haberler
Haberi Paylaş

Türkiye'nin Sembolleri Makedonya'da Sergilendi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Türkiye'nin Sembolleri Makedonya'da Sergilendi

Gazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğretim üyesi Doç. Armağan Gökçearslan’ın “Türkiye’nin Sembolleri” başlıklı sergisi 23 Ağustos tarihinde Makedeonya’nın Kavadarci kentinde açıldı.

Gazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğretim üyesi Doç. Armağan Gökçearslan'ın " Türkiye'nin Sembolleri" başlıklı sergisi 23 Ağustos tarihinde Makedeonya'nın Kavadarci kentinde açıldı.

Makedonya Sanatçılar Birliği Başkanı Vladimir Temkov'un davetlisi olarak sergi açan Doç. Armağan Gökçearslan, burada dijital üretim tekniklerini kullanarak oluşturduğu eserleri sergiledi. Türkiye'nin sembol mekanlarının dijital çalışmasının bulunduğu sergi için Gökçearslan 15 eser hazırladı. İstanbul, Sivas, Bursa, Erzurum, Mardin ve Kütahya şehirlerinin sembolü haline gelen; Dolma Bahçe Sarayı, Galata Kulesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami, Gök Medrese, Emir Sultan Cami, Yeşil Türbe, Koza Han, Üç Kümbetler, Mor Gabriel Manastırı, Mor Yakup Kilisesi gibi önemli tarihi mekanları konu alan Gökçearslan, eserlerinde Türk motiflerini yoğun olarak kullandı. - ANKARA

Türkiye'nin Sembolleri Makedonya'da Sergilendi

Türkiye'nin Sembolleri Makedonya'da Sergilendi

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
Haberi Kaydet
title