Barış Manço Hala En Değerli Sanatçı

Barış Manço Hala En Değerli Sanatçı

Bültenler - Haberler | Magazin

Toplam 18.417 kez yanıtlanan sorularını analiz ederek Türkiye'nin müzik ile ilgili bakış açısını ortaya serdi.

EN DEĞERLİ SANATÇIMIZ BARIŞ MANÇO SEÇİLDİ!

7.131 kişinin yanıtladığı "Sizce Türkiye'nin en değerli sanatçısı kimdir?" sorusunda en çok oy alan sanatçı %26 ile Barış Manço oldu. Barış Manço'yu %20 ile Zeki Müren, %19 ile Neşet Ertaş, %17 ile Ahmet Kaya izledi. Sezen Aksu ve Müslüm Gürses seçenekleri %4 oranında oylandı, Cem Karaca ve Müzeyyen Senar ise %3 oranında kaldı. En az oy alanlar, %1 oranlarıyla Ferdi Tayfur, Orhan Gencebay ve İbrahim Tatlıses oldu. "Arabeskin isimlerinden tercihiniz kim olurdu?" sorusunu yanıtlayan 2.764 kişiden %64,1'i Müslüm Gürses dedi, %18,5 Orhan Gencebay'ı tercih ederken, %17,3 Ferdi Tayfur dedi. "MFÖ denince aklınıza hangisi gelir?" sorusunu yanıtlayan 3.884 kişinin ise %72,7'i Mazhar Alanson derken, %23,3'ü Özkan Uğur'u %4'ü ise Fuat Güner'i seçti.

TÜRKİYE'NİN FAVORİSİ POP MÜZİK!

Poltio.com'da sorulan "Ne tarz müzikler dinliyorsunuz?" sorusunun en çok oy alan seçeneği %35,8 ile Pop olurken, ikinci sırayı %17,6 ile Rock ve Halk müzikleri kategorileri paylaşıyor. Rap %8,8 oranında oy alırken, Klasik %7,8, Alternatif ise %6,7 oranında oylandı. En az dinlenen müzik tarzları sırasıyla %2,1 ile Blues, %0,5 ile Caz oldu. Yanıtlayanların %3,1'i ise müzik dinlemediklerini ifade etti.

ÇOĞUNLUK ALEYNA TİLKİ'NİN ABARTILDIĞINI DÜŞÜNÜYOR!

"Aleyna Tilki'yi nasıl buluyorsunuz?" sorusunu yanıtlayan 1.961 kişinin %52,82'i Aleyna Tilki'nin abartıldığını düşündüklerini ifade ederken, %26,6'sı 'Çok başarılı buluyorum, dünya starı olacak' dedi. Aynı soruya yanıt verenlerin %15,3'ü "Beğenmiyorum, sesini kötü buluyorum' derken, %5,3 hiç dinlemediklerini belirtti.

FESTİVAL TERCİHLERİMİZ NET, EN SEVİLEN FESTİVAL AÇIK ARA ROCK'N COKE!

1.579 kişinin cevapladığı "Türkiye'deki en iyi müzik festivali hangisi/hangisiydi?" sorusuna, yanıtlayanların %68'i Rock'n Coke, %17'si Barışarock, %5'i Parkfest'i seçerken; One Love, Sonisphere ve H2000 seçeneklerinin her biri %3 oranında oylandı. "Soundcloud, YouTube Music, Spotify, Fizy arasından bir tercihte bulunduğunuzda hangisi sizin için bir "LOVEMARK(Çok sevilen marka)" olmuştur?" sorusunu yanıtlayanların %63'ü ise YouTube Music'i seçti. Spotify %23 oranında oylanırken, Fizy %9 Soundcloud ise %4 oranında oylandı.

Barış Manço Hala En Değerli Sanatçı

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title