Haberler » Ekonomi » Haber

Türkiye'nin İlk ve En Büyük Outlet Eşarp Mağazası İzmir'de Açıldı

İşadamı Özcan Yavuz, Türkiye'nin İlk Eşarp Outlet Mağazasını İzmir'e Açtı. Toptancıyı Aradan Çıkaran İşadamı Yavuz, Mağazanın Kısa Sürede Kaliteli Ürünleri Alamayan Vatandaşların İlgi Odağı Haline Geldiğini Söyledi.

Türkiye'nin İlk ve En Büyük Outlet Eşarp Mağazası İzmir'de Açıldı

İşadamı Özcan Yavuz, Türkiye'nin ilk eşarp outlet mağazasını İzmir'e açtı. Toptancıyı aradan çıkaran işadamı Yavuz, mağazanın kısa sürede kaliteli ürünleri alamayan vatandaşların ilgi odağı haline geldiğini söyledi.

Geçen yıl ilk mağazası olan Eşarppark'ı tarihi Kemeraltı Çarşısı'nın Şadırvanaltı Camii yanında açan Yavuz, Mart ayında da Taşçılariçi civarında 200 metrekarelik outlet mağazasını faaliyete geçirdi. Mart ayında satışa başlanan mağazanın yarısı sezon, yarısı da outlet hizmet veriyor. Türkiye'de birçok sektörde outlet mağazası bulunmasının kendisine esin verdiğini söyleyen işadamı Yavuz, "Ben eşarp üzerine outlet mağaza açacağımı söylediğimde kimse bu girişimime pozitif bakmadı. 200 metrekarelik mağazada sadece eşarp mı satılır dediler. Bugün ne kadar isabetli bir kara verdiğimi daha iyi anlıyorum." diye konuştu. Outlet mağazasında eşarbın yanı sıra bone, broş, şal gibi aksesuar malzemeleri de satılıyor.

Eşarp sektörüne 1993 yılında Kemeraltı Hisarönü'nde 9 metrekarelik bir dükkanda Yavuz Eşarp ve Yazma Deposu ismiyle perakende satış yaparak iş hayatına atılan Özcan Yavuz, daha sonra 1996 yılında Hicaz Pazarı'nı kurarak bir çok markanın Ege ve Akdeniz bölge bayiliklerini aldı. Yavuz, mağazalarının yanı sıra Mimar Kemalettin Moda Merkezi'nde 6 katlı bin metrekare, Çamdibi MTK Sitesi'nde 4 katlı 800 metrekare mağazalarında eşarp toptan satış ve dağıtımını da yapmakta.

İş gereği yaptığı seyahatlerde kendine "Her sektörde ayakkabı, kozmetik, bijuteri, çamaşır, giyim gibi çok güzel ve şık outlet mağazalar olduğu halde eşarp sektöründe neden yok?" sorusunu soran Yavuz, "Tüketici haklarının korunmadığı, etiketsiz, fahiş fiyatlarla eşarp satışının olduğunu görünce, bayanlara layık bir hizmet vermek amacıyla outlet mağazasını kurdum. Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdim." diye konuştu. Outlet mağazasının aynı zamanda Türkiye'nin en büyük eşarp mağazası da olduğuna dikkat çeken Yavuz, toptancıyı aradan çıkardıkları sistemi önce Ege bölgesine, ardından da yurt geneline yaymayı planladıklarını söyledi.