Türkiye'nin İlk Polis Akademisi Mezunları Diplomalarını Aldı

Türkiye'nin İlk Polis Akademisi Mezunları Diplomalarını Aldı

Kars Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Kuruluşlarda Medyana Gelebilecek Yanlış Uygulamaların ve Hataların En Etkili Panzehirinin Şeffaflık ve Topluma Açık Olabilmek Olduğunu İfade Ederek, "İşte Vatandaş Polis Akademisi Şeffaf Devlet Uygulamasının En Güzel Örneklerinden Biridir." Dedi.

Türkiye'nin İlk Polis Akademisi Mezunları Diplomalarını Aldı
07.01.2010 21:46 | Son Güncelleme: 07.01.2010 21:46

Kars Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, kuruluşlarda medyana gelebilecek yanlış uygulamaların ve hataların en etkili panzehirinin şeffaflık ve topluma açık olabilmek olduğunu ifade ederek, "İşte Vatandaş Polis Akademisi şeffaf devlet uygulamasının en güzel örneklerinden biridir." dedi.

Kars'ta bulunan Vatandaş Polis Akademisi, ilk mezunları için diploma töreni düzenlendi. Protokol üyeleri ve mezunlar topluca hatıra fotoğrafı çektirdi. Polisevi'nde düzenlenen törene Vali Ahmet Kara, Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Erol Çelik, Adalet Komisyonu Başkanı Ümit Selçuk Doğan, Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, diğer kurum amirleri, emniyet mensupları ve akademinin öğrencileri katıldı.

Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, programda yaptığı konuşmada, Vatandaş Polis Akademisi'nin amacının şeffaf devlet anlayışı bağlamında şeffaf polis imajını toplum nezdinde güçlendirmek olduğunu belirtti. Emniyet Müdürü Zeybek, şunları söyledi:

"Çünkü tüm kurum ve kuruluşlarda meydana gelebilecek yanlış uygulamaların ve hataların en etkili panzehiri şeffaflık ve topluma açık olabilmektir. İste Vatandaş Polis Akademisi şeffaf devlet uygulamasının en güzel örneklerinden biridir. Bu uygulama ile kendilerine kapılarımızı sonuna kadar açtığımız vatandaşlarımız nezdinde tüm halkımıza hukukun ilkeleri doğrultusunda çalışan, temel hak özgürlüklerin koruyucusu ve teminatı olan bir kurum olduğumuzu bizzat gösterme ve karşılıklı empati yapma şansını elde ettik. Vatandaş Polis Akademisi Projesinin bir diğer hedefi de demokratik polislik bilincinin geliştirilmesidir. Kamu düzen ve güvenliğinin sağlanmasından sorumlu olan teşkilatımız, toplumla işbirliği yapma anlayışına ve güvenlik yönetişimine yönelik bir değişim sürecine girmiştir. Ülkemizde bir ilk olan ve ilimizde hayata geçirilen ve zaman içersinde tüm Türkiye'de uygulanacağını ümit ettiğimiz Kars Vatandaş Polis Akademisi Projesi bu noktada da önemli bir misyona sahiptir. Sözlerime son verirken, Vatandaş Polis Akademisi Projesine ilk olmasına rağmen büyük fedakarlık ve duyarlık göstererek 1,5 aylık bir süreçte değerli zamanlarının önemli bir bölümünü ayırarak planlanan tüm etkinliklere iştirak eden ilk 23 mezunumuzu gönülden kutluyor, bu projenin hayata geçirilmesindeki onay ve desteklerinden ötürü Sayın Valimize şükranlarımı sunuyor, projenin hazırlanması ve yürütülmesinde özverili çalışmalarından dolayı değerli mesai arkadaşlarımı kutluyor, saygılarımı sunuyorum."

Vali Ahmet Kara da emeği geçenlere teşekkür ederek, kursiyerleri kutladı. Daha sonra akademi mezunları adına bir kursiyer, konuşma yaparak akademinin hayatlarına kattığı olumlu yönlerden söz etti. Konuşmalardan sonra kursiyerlere diplomaları dağıtıldı. Ardından da Polisevi önünde hatıra fotoğrafı çektirildi.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

title