Türkiye'nin En Sevilen Sanatçıları Her Ay Akıngüç Oditoryumu'nda
Haberler » Magazin » Haber

Türkiye'nin En Sevilen Sanatçıları Her Ay Akıngüç Oditoryumu'nda

Faaliyete Başladığı Günden Bu Yana, İstanbul'un Önemli Sanat Merkezlerinden Biri Olan İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu, Ocak Ayından İtibaren Her Ay Şef Behzat Gerçeker Yönetimindeki Enbe Orkestrası Eşliğinde, Türkiye'nin Sevilen Seslerini Ağırlayacak.

Türkiye'nin En Sevilen Sanatçıları Her Ay Akıngüç Oditoryumu'nda

ENBE Konserleri'nin lansmanı amacıyla 14 Ocak Perşembe günü İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu'nda gerçekleştirilen basın toplantısına İstanbul Kültür Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Ful Akıngüç Över, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Paksoy, ENBE Orkestrası şefi Behzat Gerçeker, DMC Genel Müdürü, sanat yönetmeni Samsun Demir ve Ajda Pekkan katıldı.

İstanbul Kültür Üniversitesi adına basın toplantısında konuşan Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Ful Akıngüç Över; İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi içinde 2007 yılı sonlarında hizmete giren 750 kişi kapasiteli Akıngüç Oditoryumu'nun bugüne kadar dünya çapında sanatçıları ağırladığını, bunu da çok uygun fiyatlarla sanatseverlere sunmayı hedeflediğini dile getirdi.

Ful Akıngüç Över konuşmasında: "Açıldığı günden bu yana önemli organizasyonlara ev sahipliği yaparak kentimizin önde gelen kültür sanat merkezlerinden biri haline gelen Akıngüç Oditoryumu, İstanbul Kültür Üniversitesi'nin sanatseverlere bir armağanı niteliğindedir. Bugüne kadar birçok önemli sanatçı bu sahnede sevenleriyle buluştu." dedi.

Prof. Dr. Mahmut Paksoy'da konuşmasında, "Ocak ayından itibaren yine Akıngüç Oditoryumu'nda, müzik dünyasının en saygın isimlerinden Behzat Gerçeker ve ENBE Orkestrası eşliğinde halkımızın sevgisini kazanmış, performansları ile göz dolduran ünlü sanatçılarımızı ağırlayacak olmaktan memnuniyet duyuyoruz."dedi.

Sözlerine İstanbul Kültür Üniversitesi'ne teşekkür ederek başlayan ENBE Orkestrası Şefi Behzat Gerçeker,"ENBE Orkestrası adına, Türk halkının sevdiği sanatçılarla birlikte bu keyifli mekanı paylaşmaktan sonsuz mutluluk duyuyoruz. Aynı zamanda müzik direktörlüğünü yaptığım İstanbul Kültür Üniversitesi çatısı altında sanata hizmet eden Akıngüç Oditoryumu'na bu yıl tüm müzikseverleri bekliyoruz" dedi.

Nisan ayında ENBE Orkestrası ile birlikte sahne alacak olan ünlü sanatçı Ajda Pekkan, İstanbul Kültür Üniversitesi ile beraber bir projede olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, Akıngüç Oditoryumu'nun gösterişli atmosferinden çok etkilendiğini belirtti.

Konser Programı

21 Ocak Ferhat Göçer & ENBE Orkestrası

4 Şubat Işın Karaca & ENBE Orkestrası

25 Şubat Burak Kut ve Meyra & ENBE Orkestrası

18 Mart Volkan Konak & ENBE Orkestrası

1 Nisan Ajda Pekkan & ENBE Orkestrası