Türkiye'nin En Sevilen Lezzet Durakları Belirlendi
Haberler » Güncel » Türkiye'nin En Sevilen Lezzet Durakları Belirlendi - Haber

Türkiye'nin En Sevilen Lezzet Durakları Belirlendi

Türkiye'nin dört bir yanından kendilerine özel lezzetleriyle öne çıkan favori mekanların oylandığı araştırma, damak tadına güvenen kişiler tarafından 27.375 kez yanıtlandı.

Türkiye'nin En Sevilen Lezzet Durakları Belirlendi

Araştırmanın sonucuna göre, hangi lezzet için hangi mekana uğranması gerektiğinin cevapları verildi. En sevilen tatları en iyi şekilde sunan restoranlar için yapılan araştırmada, ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

KAHVE VE KAHVALTIDA GELENEKSELDEN VAZGEÇMİYORUZ!

Araştırmanın sonuçlarına göre kahve ve kahvaltıda gelenekselden vazgeçemiyoruz. Üçüncü dalga kahve ve kahvaltıcıların ilgi gördüğü dönemde, araştırma katılımcılarının favorisi geleneksel tatlar üreten ve sunumlarını da buna göre yapan kahveci ve kahvaltıcılar öne çıktı. Yapılan araştırmada, 1639 kez oylanan "En iyi kahveci kimdir?" sorusunda, %20.6 ile Tahmis Kahve ilk sıraya yerleşti. Yeni nesil kahvecilere örnek olabilecek mekanlar ise onu izledi. %14.2 ile İzmir Awake Coffee ikinci sırada, %9.6 ile Karaköy Coffee Sapiens ve Nişantaşı MOC aynı yüzde ile üçüncü sıraya yerleşti.

Kahvaltıda da durum benzer bir grafik çizdi. 'da en iyi kahvaltı mekanı 3211 kez oylanarak %15 oranında Cihangir'de bulunan Van Kahvaltı Evi seçildi. Onu takip eden lezzet durağı ise %15.8 oranıyla Emirgan Sütiş oldu. İstanbul dışından en sevilen kahvaltı salonu ise %13.1 oranıyla Rize'de bulunan Sini Yöresel Kahvaltı ve Yemek oldu.

KEBAP'TA GAZİANTEP LİDER

Yapılan araştırmada "Türkiye'deki en iyi kebapçı kimdir?" sorusunda kullanılan 2229 adet oyda, Gaziantep kebapçıları liderliği ele aldı. Gaziantep'te bulunan İmam Çağdaş Kebap ve Baklava Salonu %24'lük yüzde ile birinci sıraya yerleşti. Yine Gaziantep'te bulunan Kebapçı Halil Usta, %10.4'lük oy oranıyla 3. sırada yer aldı. Kebap lezzetinde ilk 3'e giren şehirler arasında da bulunuyor. Adana'nın ünlü kebapçısı Hasan Kolcuoğlu, %13.1 oy oranıyla Türkiye'nin 2. en sevilen kebapçısı oldu. İstanbul'un en sevilen kebapçısı ise %6.6 oy oranıyla Adana Yüzevler Kebapçısı olarak belirlendi.

BALIK KONUSUNDA KALBİMİZ EGE'DE KALMIŞ

Yapılan araştırmada Ege restoranları da öne çıkıyor. En iyi balık restoranı kategorisinde kullanılan 1729 oyda birinci sıraya Çeşme'de bulunan Ferdi Baba Balık Restoran %16.4 oy oranıyla yerleşti. İkinci sırada %14.3 oy oranıyla Çengelköy İskele Restoran kendine yer bulurken, %12.4 oy oranıyla, 3. sıraya yine bir Ege restoranı olan Mimoza Balık yerleşti.

Kaynak: Bültenler

Manşet

Haberler