Türkiye'nin En İyi Girişimleri İş Planı Yarışması

Türkiye'nin En İyi Girişimleri İş Planı Yarışması

Türkiye'nin En İyi Girişimleri İş Planı Yarışması
Anadolu Ajansı - Haberler | Ekonomi

Küresel Girişimcilik Programı (Global Entrepreneurship Program/GEP) Türkiye tarafından düzenlenen Türkiye'nin En İyi Girişimleri İş Planı Yarışması"nda ilk üçe girenler İstanbul'da ödüllerine kavuşacak."Türkiye'nin En iyi Girişimleri İş Planı...

Küresel Girişimcilik Programı (Global Entrepreneurship Program/GEP) Türkiye tarafından düzenlenen Türkiye'nin En İyi Girişimleri İş Planı Yarışması"nda ilk üçe girenler İstanbul'da ödüllerine kavuşacak.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden (TOBB) yapılan açıklamaya göre,

"Türkiye'nin En iyi Girişimleri İş Planı Yarışması"nın ödül töreni yarın saat 19.00'da Üsküdar'daki Cemile Sultan Korusu'nda gerçekleştirilecek.

Törende, ilk üçe girenlerin Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından açıklanması bekleniyor.

GEP-Türkiye tarafından, Garanti Bankası, Microsoft, Intel, General Electric ve Pegasus sponsorluğunda düzenlenen yarışmada, 33 girişimci bulunuyor. Bu girişimciler ODTÜ, Bilkent Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, MIT Enterprise Forum, Endeavor gibi kuruluşlarca kendi iş planı yarışmaları katılımcıları arasından finale kalanlardan seçildi.

Seçilen girişimcilerin 20'si İstanbul, 11'i Ankara, 2'si İzmir'de faaliyet gösteriyor. Girişimciler, mobil yazılımlar, yeşil enerji, eğitim teknolojileri, oyun yazılım ve donanımı, e-ticaret, modern ziraat, moda, biyomedikal teknolojiler ve görüntü işleme alanlarında faaliyette bulunuyor.

Amerikalı ve Türk yatırımcıların yer alacağı jüri tarafından erken dönem ve büyüme dönemi girişimleri olarak iki ayrı kategoride değerlendirilecek yarışmacılardan derece alanlara para ödülü verilecek.

-Finalistler, ABD'ye gidecek-

Finalistler, aralarında Silikon Vadisinin ünlü isimlerinin de bulunduğu ABD'li yatırımcıların yanı sıra jüriye katılacak Türk melek yatırımcılardan destek alma şansı yakalayacak. ABD'ye giderek müşteri, yatırımcı ve tedarikçi bağlantıları yapacak olan başarılı girişimciler, ayrıca Youtube, Twitter ve Instagram gibi dünyaca ünlü şirketlerin ortağı olan girişimcilerle tanışma fırsatı kazanacak.

Finale kalamayanlar ise hızlandırılmış koçluk seanslarına davet edilerek, Amerika'nın en başarılı girişimci ve erken dönem yatırımcıları ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunabilecek.

- İSTANBUL

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title