Türkiye'nin En Hızlı Duble Yol Çalışması

Türkiye'nin En Hızlı Duble Yol Çalışması

Karabük Özel İdare Kaynağı ile Yapılmakta Olan 14 Kilometrelik Duble Yol Çalışması Tüm Hızıyla Sürerken, İl Özel İdare Ekipleri 45 Günde 8 Kilometreye Ulaştı.

Türkiye'nin En Hızlı Duble Yol Çalışması

Karabük Özel İdare kaynağı ile yapılmakta olan 14 kilometrelik duble yol çalışması tüm hızıyla sürerken, İl Özel İdare ekipleri 45 günde 8 kilometreye ulaştı.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Karabük - Kastamonu karayolu üzerinde Toprakcuma köyünde devam eden bölünmüş yol çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışmaların hedefin üstünde ilerlediğini ve Türkiye'nin neredeyse en hızlı duble yol çalışması olduğunu belirtti. Karabük - Kastamonu Karayolunda 24.3 kilometrelik ve Karabük - Bartın Karayolunda ise 13.1 kilometre olmak üzere toplam 37.4 kilometre duble yol çalışmaları İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından devam ediyor. Bu yıl öncelikli olarak kazaların yoğun yaşandığı Karabük - Kastamonu Karayolu üzerinde duble yol çalışmasına devam eden ekipler günlük 11 saat çalışma yapıyor. İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından devam eden duble yol çalışmalarını yerinde denetleyen Genel Sekreter Mehmet Uzun, çalışmaları hedeflerin önünde gittiğini söyleyerek, "Bu seneki programımızda bizim Kastamonu sınırında bulunan Toprakcuma bölgesinden Çevri Köprü mevkisine kadar 14 kilometre yolumuzu bölünmüş yol olarak planladık. Be sene bu yolu bitirip asfaltlayarak hizmete açacağız. Kendi ekiplerimizin çalışması ile Özel İdaremizden ayırdığımız kaynak ve borçlanmalarla Nisan'ın 14 ünde buyana 45 günlük çalışmada burada 85 bin metre küp malzeme çekilirken, 18 bin metreküp çamur malzemeyi de dışarı attık. Arkadaşlarımız büyük özveri ile çalışıyoruz. 45 günde 6.5 kilometre yolu bitirdik ve şuan 8. kilometredeyiz. Hedefimiz 10 kilometre. 14 kilometrenin 10 kilometresini biz yaptıktan sonra geri kalan 4 kilometre ise Safranbolu hizmet birliği kanalı ile ihale ederek müteahhit aracılığıyla yapacağız. Büyük olasılıkla Ağustos ayı içersinde yol asfaltlanarak hizmete girecek" dedi.

Diğer yandan sanat yapı ihalesini yaptıklarını da söyleyen Genel Sekreter Uzun, "Duvar ve menfez çalışmaları devam ediyor. Bu yolun üst temel yapısı olan pemete dediğimiz kompresör ve malzeme sıkıştırma ihalesini de bu ayın sonun da gerçekleştireceğiz" diye kaydetti.

(YE-ET-Y) 17.06.2008 21:10 TSİ

Kaynak: İHA