Türkiye'nin En Beğenilen İlaç Şirketi: Novartis - Haberler
Haberi Paylaş

Türkiye'nin En Beğenilen İlaç Şirketi: Novartis

Bültenler - Haberler | Güncel
Türkiye'nin En Beğenilen İlaç Şirketi: Novartis

Capital Dergisi'nin her yıl yayınladığı "Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri" araştırmasının 2012 sonuçları yayınlandı.

Araştırmada Novartis ilaç sektörünün en beğenilen şirketi seçildi.

Türkiye'nin önemli ekonomi yayınlarından Capital Dergisi'nin GFK Türkiye ile 13 yıldır gerçekleştirdiği ve alanında lider firmaların değerlendirildiği "Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri" araştırmasının 2012 sonuçları yayınlandı. Türk iş dünyasının gündemini belirleyen araştırmanın bu yılki sonuçlarında Novartis ilaç sektörünün en beğenilen şirketi seçildi.

Şirketlerin bilgi ve teknoloji yatırımları, finansal sağlamlığı, iletişim ve pazarlama yönetimi, uluslarası pazarlara entegrasyonu ve pazarlama-satış stratejileri gibi kriterleri göz önüne alınarak değerlendirildiği araştırma, iş dünyasını temsilen 500 şirketten 1555 yöneticinin online olarak yanıtladığı anket sonuçlarına göre belirlendi. Araştırma sonucunda Türkiye'nin en beğenilen ilk 20 firması ile ilaç, kimya, finans, dayanıklı tüketim, gıda, bilişim, teknoloji gibi 37 sektörün en beğenilen ilk 3 firması belirlendi.

Türkiye'de yaklaşık 2200 çalışanı ile 1955 yılından bu yana üretim pazarlama ve ilaç Ar-Ge'si faaliyetlerini yürüten Novartis, yaşam kalitesini artırmayı ve süresini uzatmayı hedefleyen çalışmalarını sürdürüyor. İlaç, göz ürünleri, jenerik ürünler, aşı ve tanı ürünleri, reçetesiz ilaçlar ve hayvan sağlığı alanlarında çalışmalar yürüten ve bir sağlık ürünleri firması olan Novartis, yenilikçi ilaç ve aşılar keşfetmenin yanında düşük maliyetli ama kaliteli jenerik ürünler de sunarak, koruyucu bakım ve tedavi alanındaki öncelikli hedeflerine yönelik çalışmalarını gelecekte de başarıyla sürdürmeyi hedefliyor.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
500