Türkiye Motokros Şampiyonası, Aliağa'da Gerçekleştirildi

Türkiye Motosiklet Federasyonu Tarafından Düzenlenen Türkiye Motokros Şampiyonası'nın 2. Ayağı ve Akdeniz Şampiyonası'nın 3. Ayağı, İzmir'in Aliağa İlçesinde Yapıldı.

Türkiye Motokros Şampiyonası, Aliağa'da Gerçekleştirildi

Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Motokros Şampiyonası'nın 2. ayağı ve Akdeniz Şampiyonası'nın 3. ayağı, İzmir'in Aliağa ilçesinde yapıldı.

İzmir'in Aliağa ilçesinde düzenlenen Türkiye Motokros Şampiyonası'nın 2. etap yarışları, arka plajlar mevkiinde oluşturulan parkurda koşuldu. Sıcaklığın 30 dereceyi bulduğu havada yapılan yarışlarda Şakir Şenkalaycı birinci oldu. Yarışları izleyen Aliağa Belediye Başkanı Tansu Kaya, ciddi anlamda motokros parkuruna yatırım yaptıklarını ve projeler hazırlandığını ifade ederek, "Böyle bir parkuru motokros dünyasına kazandırmaktan çok memnunuz. Artık her zaman motosikletseverleri Aliağa'da böyle organizasyonlarda görmekten memnunluk duyacağız. Şayet görev sürem yeterse veya ikinci dönem seçilirsem bu 200 dönümlük alana kalıcı bir tesis kazandırmak istiyorum" dedi.

Kazanan sporculara ödüllerini veren Aliağa Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu ise, bu yarışmaların Aliağa'da yapılıyor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Aliağa Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu ve Belediye Başkanı Tansu Kaya'ya yarışlara verdiği destekten dolayı Ege Motosiklet Kulübü Başkanı Müge Polatkan plaket verdi.

Bu arada 65 cc yarışları sırasında 12 yaşındaki yarışmacı Ahmet Özgül düşerek yaralandı. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan minik yarışmacı, Aliağa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Minik yarışçının çekilen röntgen filminde sadece omzunda bir ezilme tespit edildi.

Öte yandan yarışı takip eden izleyiciler, Grup Kanca'nın müziği eşliğinde eğlendiler. Yarışlara verilen aralarda ATV motorları da izleyicilere değişik gösteriler sundu. 35 cc yarışlarında birinci olan Harun Çabuk, kupasını kaldırırken 9 Mayıs tarihinde yaşamını yitiren ünlü motosikletçi Sinan Sofuoğlu anısına "Şampiyon bu alkışlar sana, ruhun şad olsun" yazılı küçük bir pankart açtı.

Aliağa Motokros Parkuru'nda 12 kategoride yapılan yarışlarda Türkiye Motokros Şampiyonası 2. Etap yarışlarının yanı sıra Akdeniz Motokros Şampiyonası 3. Etap yarışları da koşuldu. Aliağa'daki Arka Plajlar Motokros parkurunda yapılan şampiyonada, kategorilerinde ilk sırayı alanlar şöyle:

"TMF GP: Şakir Şenkalaycı, MX-1A: Şakir Şenkalaycı, MX-2A: Ata Nurcan, MX-1B: Ramazan Bengiç, MX-2B: Fehmi Toker, E-2B: Mümtaz Pak, MX-1C: Onur Altan Tan, MX-2C: Muhammet Kökten, 80 cc A grubu: Mehmet Çelik, 80 cc B grubu: Kaan Can Bozkurt, 65 cc A grubu: Harun Çabuk, 65 cc B grubu: Galip Alp Baysan, Veteran: Hayati Söyler." (CU-YK-İY-OK-S)

Kaynak: İHA