Türkiye Minikler Ferdi Boks Müsabakaları Başladı

Türkiye Boks Federasyonu Tarafından Düzenlenen Türkiye Minikler Ferdi Boks Şampiyonası Gümüşhane'de Başladı.

Türkiye Minikler Ferdi Boks Müsabakaları Başladı

Türkiye Boks Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Minikler Ferdi Boks Şampiyonası Gümüşhane'de başladı.

Müsabakalar bugün yapılan seremoninin ardından Aydın Doğan Spor Salonu'nda başladı. 53 ilden 730 sporcunun katıldığı müsabakalarda 11-12 yaş grubundan 275 sporcu, 13-14 yaş grubundan ise 455 sporcu ter döküyor. Sporcu, antrenör, idareci ve yardımcı personelle birlikte yaklaşık bin kişinin katıldığı müsabakalar 1 Temmuz'a kadar devam edecek.

Seremoni töreninde bir konuşma yapan Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, Türkiye çapında bir spor etkinliğinin Gümüşhane'de yapılıyor olmasının gurur verici olduğunu belirterek, "Bu şampiyonada yaklaşık bin kişiyi misafirperver Gümüşhane halkı, kamu görevlileri ve belediyelerimiz konukseverliğini göstererek yüz akı ile şampiyonayı bitireceğiz. Daha önce de ilimizde buna benzer faaliyetler oldu. Ben katkı sağlayan arkadaşlarımıza, esnafımıza ve belediyemize teşekkür ediyorum. Sporun Atatürk'ün tarif ettiği şekilde yapılmasını istiyoruz. Bu arada Boks Federasyonumuza da teşekkür ediyoruz. İlimizde bu tür sportif faaliyetleri daha fazla görmek istiyoruz" dedi.

Seremoni törenine Vali Enver Salihoğlu, Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Emniyet Müdürü Kamil Şanlı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İsmail Yalçın, Tarım İl Müdürü Hasan Irkın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Dr. Mehmet Bayansalduz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

(RE-MFS-NÇ-S)

Kaynak: İHA