Türkiye Kökenli 3 Vekil Bavyera Meclisi'nde
Advertisement

Türkiye Kökenli 3 Vekil Bavyera Meclisi'nde

19.10.2018 13:29 | Son Güncelleme: 19.10.2018 13:29
Türkiye Kökenli 3 Vekil Bavyera Meclisi'nde

ALMANYA'nın Bavyera eyaletinde geçen hafta yapılan seçimlerde eyalet meclisinde yer alacak 205 milletvekili arasına ikisi Yeşiller'den, biri SPD'den 3 Türkiye kökenli isim de girdi.

ALMANYA'nın Bavyera eyaletinde geçen hafta yapılan seçimlerde eyalet meclisinde yer alacak 205 milletvekili arasına ikisi Yeşiller'den, biri SPD'den 3 Türkiye kökenli isim de girdi. Yeşiller'den Gülseren Demirel Münih'ten, Cemal Bozoğlu'nun Augsburg'tan direkt aday olarak girdiği meclise, partisi büyük oy kaybına uğrayan Arif Taşdelen de ikinci kez katılmayı başardı.

KARDEŞİ SEÇİLEMEDİ

Taşdelen, Bavyera Meclisi'ndeki tek Türkiye kökenli milletvekiliydi. Seçime yine SPD'den katılan Taşdelen'in kardeşi Halil Taşdelen ve SPD, Yeşiller ile FDP listelerinden giren diğer Türkiye kökenli politikacılar ise seçilemedi.

Oy oranı yüzde 5'lik barajı geçemediği için Bavyera Örgütü Başkanı Ateş Gürpınar'ın liste başı olduğu Sol Parti, meclis dışında kaldı.

Kaynak: Hürriyet

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title