Türkiye Kalkınma Bankası Yöneticileri, Burdurlu İş Adamlarıyla Bir Araya Geldi

Türkiye Kalkınma Bankası Yöneticileri, Burdurlu İş Adamlarıyla Bir Araya Geldi

Türkiye Kalkınma Bankası (Tkb) Yetkilileri, Burdurlu İş Adamlarına Kredi Çeşitleri, Kriterler ve Faizler Hakkında Bilgi Verdi.

Türkiye Kalkınma Bankası Yöneticileri, Burdurlu İş Adamlarıyla Bir Araya Geldi

Türkiye Kalkınma Bankası (TKB) yetkilileri, Burdurlu iş adamlarına kredi çeşitleri, kriterler ve faizler hakkında bilgi verdi.

Burdur Ticaret Odası toplantı salonunda yapılan toplantıya, Burdur Valisi Rasih Özbek, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Ali Gür ile odaya üye mobilya, toprak, mermer, piliç, süt ve süt ürünleri ile un üretimi yapan 24 firma temsilcisi katıldı. TKB Müdürü Ali Cemal Ünen, Uzman Cemal Dirican ve Uzman Yardımcısı Mustafa Kemal Durak, iş adamlarına bankanın hizmetleri ve krediler ile aranan kriterler hakkında bilgi verdi.

Ali Cemal Ünen, "Türkiye Kalkınma Bankası'nın başta sanayi ve turizm olmak üzere enerji, eğitim, sağlık sektörlerindeki işletmelere proje esaslı kredilendirme, finansal kiralama, iştirak yoluyla finansman temelinde destek sağlamaktadır. Bankanın amacı, Türkiye'nin kalkınması için anonim şirket statüsündeki teşebbüslere karlılık ve verimlilik anlayışı içinde kredi vermektir" dedi.

Burdur için elbirliği yapılması çağrısında bulunan Vali Özbek ise, "Niye Burdur'da varlığı değerlendirecek anonim şirket kurulup, kendi markasını yaymıyor. Peynir, lor, yoğurt gibi entegre süt ürünlerinde bir anonim şirket kurulabilir. Doğal taş sektörümüz var. Bu konuda da yeni şeyler geliştirilebilir. Birlikte olmak gerektiğine inanıyorum. Burdur'un değerlerini ve varlıklarını elbirliğiyle ortaya çıkarabiliriz" diye konuştu.

(OÖ-AT-CC-E)

Kaynak: İHA