Türkiye, İsveç ile Yapacağı Özel Maçın Hazırlıklarını Tamamladı

2008 Avrupa Şampiyonası Finallerine Hazırlanan Türkiye A Milli Futbol Takımı, Yarın İsveç ile Yapacağı Özel Maçın Hazırlıklarını Tamamladı. Milli Futbolcular, İsveç Maçı ve 2008 Avrupa Şampiyonası Finalleri İlgili Açıklamalarda Bulundu.

Türkiye, İsveç ile Yapacağı Özel Maçın Hazırlıklarını Tamamladı

2008 Avrupa Şampiyonası finallerine hazırlanan Türkiye A Milli Futbol Takımı, yarın İsveç ile yapacağı özel maçın hazırlıklarını tamamladı. Milli futbolcular, İsveç maçı ve 2008 Avrupa Şampiyonası finalleri ilgili açıklamalarda bulundu.

Ali Sami Yen Stadı'nda Teknik Direktör Fatih Terim yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanın ilk 15 dakikası basına açık yapılırken, antrenmanda futbolcular düz koşunun ardından pas çalışması yaptı.

Öte yandan, milli futbolcular antrenman öncesinden basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Golcü futbolcu Nihat Kahveci, Bosna-Hersek maçından sonra ilk kez bir araya geldiklerini belirterek, ''Önümüzde zorlu bir süreç var. İsveç ile önemli bir hazırlık maçı yapacağız. İsveç iyi bir takım, ama kazanmak için sahaya çıkacağız. 2008 Avrupa Şampiyonası'na kadar herkes takımında en iyi şekilde kendini hazırlamalı. Herkes, turnuvaya gitmek için çok büyük mücadele verdiğimizin farkında. Avrupa Şampiyonası'nda

da Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmemiz gerekiyor. Futbolcular olarak bizler, şampiyonaya kadar performanslarımızı artırmalıyız'' dedi.

Yıldıray Baştürk ise, Avrupa Şampiyonası öncesi 4-5 hazırlık maçı yapacaklarını ve şampiyonaya en iyi şekilde gitmek istediklerini ifade ederek, "İsveç gibi önemli bir takımla hazırlık maçı oynamak bizim için avantaj. En iyi şekilde hazırlanıp, Avrupa Şampiyonası'nda başarılı olmak istiyoruz'' diye konuştu.

Mehmet Topal da ilk kez A Milli Takım'a çağrıldığı için son derece mutlu olduğunu söyleyerek, "Oynayan da oynamayan da elinden gelenin en iyisini yapacaktır. İnşallah sakatsız, kazasız bir maç olur. İyi olan taraf da kazanacaktır zaten. Takımın durumunu görmek için bu tür maçlara çok ihtiyacımız var" şeklinde konuştu.

Golcü futbolcu Mehmet Yıldız, İsveç maçının iyi bir hazırlık maçı olacağını kaydederek, şunları söyledi:

"İnşallah hazırlık maçında olsa yarınki maçı kazanmak istiyoruz. Hocamızın kadroya aldığı oyuncular, Mayıs ayına kadar kendi takımında iyi çalışıp o kadroda olmak istiyor. Onun için de herkes takımında kendi performansını iyi değerlendirip oraya gitmek için çaba harcayacaktır diye düşünüyorum"

Genç kaleci Serkan Kirintili, yarın İsveç maçında iyi performans göstermek istediklerini belirterek, hedeflerinin Avrupa Şampiyonası'nda iyi bir derece yapmak olduğunu söyledi.

(RT-MFS-OK-S)

Kaynak: İHA