Türkiye İle Ticaret Hacmini 20 Milyar Dolara Çıkarmayı İstiyoruz

Irak Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı Tarık Haşimi, Türkiye İle Irak Arasındaki 6 Milyar Dolar Olan Ticaret Hacmini 20 Milyar Dolara Çıkarmayı İstediklerini Kaydetti.


Türkiye İle Ticaret Hacmini 20 Milyar Dolara Çıkarmayı İstiyoruz

Irak Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı Tarık Haşimi, Türkiye ile Irak arasındaki 6 milyar dolar olan ticaret hacmini 20 milyar dolara çıkarmayı istediklerini kaydetti.

Irak Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı Tarık Haşimi, bu yıl 13'üncüsü düzenlenen MÜSİAD Uluslar arası Fuarı'nı ziyaret etti. Ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, öncelikle fuarı çok beğendiğini belirterek, yeni teknolojilere hayran kaldığını söyledi.

Türkiye ile Irak arasındaki ticari ilişkilere değinen Haşimi, "Komşumuz Türkiye ile ticari ilişkileri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi 6 milyar dolardan 20 milyar dolara en hızlı şekilde çıkartarak, ticari ilişkilerimizi arttırmalıyız. Geçen yıl 48 anlaşma vardı. O maddeleri biran önce hayata geçirmeliyiz. Irak Hükümeti olarak biz buna hazırız'' diye konuştu.

MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan da fuara katılımlarından dolayı Irak Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı Tarık Haşimi'ye teşekkürlerini sunarak, Irak'ın fuara verdiği önemi büyük heyetlerle gelerek göstermiş olduğunu kaydetti.

Kaynak: Bültenler