Türkiye İktisadi Araştırmalar Vakfı, Isparta'nın Sorunlarına Çözüm Arayacak
Haberler » Güncel » Türkiye İktisadi Araştırmalar Vakfı, Isparta'nın Sorunlarına Çözüm Arayacak - Haber

Türkiye İktisadi Araştırmalar Vakfı, Isparta'nın Sorunlarına Çözüm Arayacak

Türkiye İktisadi Araştırmalar Vakfı (İav) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İncekara, Yakın Zamanda Isparta'nın Sorunlarının Ele Alınacağı Bilimsel Bir Toplantı Düzenleyeceklerini Açıkladı.

Türkiye İktisadi Araştırmalar Vakfı, Isparta'nın Sorunlarına Çözüm Arayacak

Türkiye İktisadi Araştırmalar Vakfı (İAV) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İncekara, yakın zamanda Isparta'nın sorunlarının ele alınacağı bilimsel bir toplantı düzenleyeceklerini açıkladı.


Isparta'ya gelerek sivil toplum kuruluşları ve üniversiteyi ziyaret eden İncekara, Valilik'te toplantısı düzenledi.


Prof. Dr. Ahmet İncekara, şimdiye kadar 50 ili ziyaret ederek illerin ekonomik gelişmelerini ve sorunlarını ele aldıklarını kaydetti.


Isparta'da refah artışı ve gelişme konusunda bir talep olduğunu gördüklerini ifade eden İncekara, "Valisiyle, belediye başkanıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla bir talep içerisinde. Ama görüyorum ki herkes olduğu yerden, bulunduğu konumdan memnunu değil. Daha iyi, daha güzel, refahı daha yüksek bir noktaya doğru gitmek istiyor. İşte bizde çalışmalarımızı bu doğrultuda yapacağız." dedi. İncekara, önümüzdeki günlerde ekonomik üretken birimlerin ele alınacağı bilimsel seminer düzenleyeceklerini, Isparta'nın kendi ekonomik potansiyelini daha iyi değerlendirmesini yönünde görüşmeler yapılacağını kaydetti.


Vali Ali Haydar Öner de nisan ayının ortalarında yapılacak Isparta'nın ekonomik gelişme semineri ile ilgili olarak ön çalışma yaptıklarını ifade etti.


Öner, şunları söyledi: "Birlikte bazı değerlendirmeler, çalışmalar yaptık. Nisan ayı ortasında daha geniş katılımlı seminer düzenleyeceğiz. Uzmanlar yakın bir tarihte ilimize gelerek nitelikli bir seminerin çalışmasını hazırlayacaklar. Yerel ölçekteki bilgileri ulusal ölçekte, evrensel ölçekte değerlendirip bir çalışma hazırlayacaklar. Bu hazırlık çalışmalarında daha önce yaptığımız çalışmaların verilerini de sayın hocalarımıza aktaracağız."


(CİHAN)

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler