Türkiye -Hırvatistan Maçından Notlar

Türkiye -Hırvatistan Maçından Notlar

13. Avrupa Futbol Şampiyonası Çeyrek Finalinde Hırvatistan ile Karşılaşan Türkiye'yi Desteklemek İçin Çevre Kentlerden ve Ülkelerden Çok Sayıda Gurbetçi Viyana'ya Geldi.

Türkiye -Hırvatistan Maçından Notlar

13. Avrupa Futbol Şampiyonası çeyrek finalinde Hırvatistan ile karşılaşan Türkiye'yi desteklemek için çevre kentlerden ve ülkelerden çok sayıda gurbetçi Viyana'ya geldi.

Şampiyona tarihinde 2. kez çeyrek final heyecanı yaşayan ay-yıldızlı ekibin maçını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, UEFA Başkanı Michael Platini ve Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan ile birlikte izlerken, karşılaşmada Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ile çok sayıda milletvekili ve işadamı da tribünlerde yer aldı.

Karşılaşmanın yapılacağı yaklaşık 52 bin seyirci kapasiteli Ernst Happel Stadı'nın tamamı dolarken, Türk seyircilere 7 bin 500 bilet verildiği öğrenildi.

Teknik direktör Fatih Terim, bu karşılaşmada, sakatlığı nedeniyle forma giyemeyecek olan Servet'in yerine, yine sakatlığı nedeniyle 2 maçtır forma giyemeyen Gökhan Zan'a, kart cezalıları kaleci Volkan'ın yerine Rüştü, Aurelio'nun yerine ise Sabri'ye görev verdi.

Hırvatistan'da sakatlıkları nedeniyle bir süredir forma giyemeyen Srna ve Rakitiç, bu karşılaşmada sahadaki yerlerini aldı.

En son Şubat ayında Hollanda'ya 3-0 yitiren Hırvatistan, o tarihten bu yana yenilmezlik unvanını koruyor.

Şampiyonanın, 10 sarı ve 1 kırmızı kartla en çok kart gören takımı konumunda bulunan Türkiye'de 8, Hırvatistan da ise 6 futbolcu sarı kart sınırında bulunuyor.

Kaynak: AA