Türkiye Haber İş Sendikası'ndan Telekom Yöneticileri Hakkında Suç Duyurusu

Türkiye Haber İş Sendikası'ndan Telekom Yöneticileri Hakkında Suç Duyurusu

Türkiye Haber- İş Sendikası, Türk Telekom Genel Müdürü Paul Donay ve Diğer Şirket Yöneticileri Hakkında Savcılığa Suç Duyurusunda Bulundu.

Türkiye Haber İş Sendikası'ndan Telekom Yöneticileri Hakkında Suç Duyurusu

Türkiye Haber- İş Sendikası, Türk Telekom Genel Müdürü Paul Donay ve diğer şirket yöneticileri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

15 gündür grevde olan Türkiye Haber-İş Sendikası yaklaşık 150 kişilik bir grupla Ankara Adliyesi'ne gelerek suç duyurusunda bulundu. Müracaat va Suçüstü Savcılığına verilen dilekçede, greve katılan işçilerin işlerinin taşeron firmalara yaptırıldığı belirtilerek, grev dışı tutulan işçilerin de baskı ve kovulma tehditi ile üretime yönelik çalıştırıldığı savunuldu. Greve katılan 10 bin 300 işçinin sağlık hizmetlerinden faydalanmasının da engellendiğinin savunulduğu dilekçede, şirket yöneticilerinin grev

kırıcılık faliyetlerine doğrudan veya dolaylı olarak verdikleri emir ve talimatlarla 81 ilde faaliyet gösteren Telekom yöneticilerini ortak ettiği belirtildi. Dilekçede, Türk Telekom A.Ş. Genel Müdürü Paul Doany, icra kurulu üyeleri ve 81 ilin il Telekom yöneticileri hakkında, sendikal hakların kullanılmasını engelleme, sendikadan ayırmak için cebir ve şiddet uygulama suçlaması ile 5 yıla kadar hapis istemi ile dava açılması talep edildi. Suç duyurusuna ilişkin bir açıklama yapan Türkiye Haber-İş

Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yahya Memiş, "Bugüne kadar 430 ayrı uygulama yapan şirket yöneticilerinin bu yolda devam etmesi durumunda bundan sonra olanlardan biz sorumlu olmayacağız. Bizi bir anarşinin üzerine sürüklemeye çalışıyorlar" dedi.

(EDA-MAY-ÖK-Y)

Kaynak: İHA