Türkiye Genç Milli Bayan Voleybol Takımı Isparta'da

Genç Milli Bayan Voleybol Takımı, 4-8 Temmuz Tarihleri Arasında Düzenlenecek Balkan Şampiyonası Hazırlıklarını Sürdürmek ve Sporcuların Performans Testlerini Yaptırmak İçin Isparta'ya Geldi.

Türkiye Genç Milli Bayan Voleybol Takımı Isparta'da

Genç Milli Bayan Voleybol Takımı, 4-8 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek Balkan Şampiyonası hazırlıklarını sürdürmek ve sporcuların performans testlerini yaptırmak için Isparta'ya geldi.

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Akademisi'nde okutman ve aynı zamanda takımın menajeri olan Zeycan Acar, "Toplam 16 sporcu, 2 antrenör, 1 fizyoterapist ve 1 menajerin bulunduğu kafile, 18 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasında SDÜ'de kamp yapacak. Kafile SDÜ Çiftçi Eğitim Merkezi'nde günde çift antrenmanla çalışmalarını sürdürecek. Üniversitenin göstermiş olduğu ilgiden dolayı herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Doç. Dr. Cem Çetin eşliğinde SDÜ Spor Hekimliği Anabilim Dalı tarafından gerçekleştirilen performans testlerine 16 sporcu katıldı. Dr. Celal Akgün ile birlikte testleri gerçekleştiren Dr. Mustafa Yolcu, sporculara pazartesi gününden başlayarak cuma gününe kadar çeşitli güç ve performans testleri yapılacağını bildirdi. Testlerin amacının sporcuların kondisyon durumları hakkında bilgi sahibi olmak ve bu bilgiler sayesinde sporculara bireysel antrenman programı hazırlamak olduğunu belirten Yolcu, "Yapılan

testler başka yerde yapılmıyor. Doğu Kampüsü'nde açılacak olan yeni spor tesisi ile SDÜ'nün takımlar için iyi bir alternatif olacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

(OB-AT-EYB-CC-S)