Türkiye Genç Hentbol Milli Takımı Mağlubiyetle Başladı

Türkiye Genç Hentbol Milli Takımı, Uluslararası Yeni Yıl Turnuvası'nın İlk Gününde Kosova Hentbol Takımı'na 33-26 Yenildi.

Türkiye Genç Hentbol Milli Takımı Mağlubiyetle Başladı

Türkiye Genç Hentbol Milli Takımı, Uluslararası Yeni Yıl Turnuvası'nın ilk gününde Kosova Hentbol Takımı'na 33-26 yenildi.

Kosova Hentbol Federasyonu'nun organizasyonunda düzenlenen turnuva çerçevesinde Türkiye Genç Milli Hentbol Takımı, Kosova millileriyle karşılaştı. Son derece ilginç geçen maçı Kosova 33-26 kazandı. Kosova Hentbol Takımı'nda attığı 12 sayıyla Muhammed Maloku en başarılı oyuncu olurken, Türk takımında Mikail Yıldırım rakip filelere atığı 8 sayı ile öne çıktı. Priştine Gençlik ve Spor Merkezi'nde yapılan maçı bin kadar seyirci izledi. Turnuvaya Kosova ile Türkiye'nin yanı sıra Bulgaristan da katılıyor.

Hazırlık turnuvası için geldikleri kardeş ülke Kosova'da bulunmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını belirten Türkiye Genç Hentbol Milli Takımı Antrenörü Murat Bilge, maçın sonunda yaptığı açıklamada, bu turnuvanın devamında dünya şampiyonası eleme grubuna hazırlandıklarını vurguladı. Bu turnuvanın ilk hazırlık kampı olduğuna işaret eden antrenör Murat Bilge, "Hazırlıklarımız devam edecek. Takımımız daha da iyiye gidecek" ifadelerini kullandı. Kosova'nın uluslararası turnuvalarda oynaması dileğinde

bulunan Bilge, Türkiye Hentbol Federasyonu'nun bu konuda gerekli desteği sunmaya devam edeceğini belirtti.

Birleşmiş Milletler (BM) idaresindeki Kosova, nihai statüsünün henüz çözümlenmemiş olmasından dolayı uluslararası spor müsabakalarına katılamıyor.

(EK-OYK-MFS-OK-S)

Kaynak: İHA