Türkiye Genç Erkekler Basketbol Şampiyonası

Konya'da Yapılan Türkiye Genç Erkekler Basketbol Şampiyonası Final Maçında Fenerbahçe'yi 70-65 Mağlup Eden Pertevniyal, Şampiyonluk Kupasını Kaldırdı.

Türkiye Genç Erkekler Basketbol Şampiyonası

Konya'da yapılan Türkiye Genç Erkekler Basketbol Şampiyonası final maçında Fenerbahçe'yi 70-65 mağlup eden Pertevniyal, şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Maç sonrasında Pertevniyallı basketbolcular madalyalarını alarak birincilik kupasını kaldırırken, ikinci Fenerbahçe, üçüncü Pınar Karşıyaka oldu. Kupa töreninde şampiyonanın en fazla ribaund alan oyuncusu Fenerbahçe'den Enes Kanter, en fazla asist yapan oyuncu Pertevniyal takımından Barış Ömer Erlim, şampiyonanın en değerli oyuncusu Pertevniyal takımından Görkem Sönmez, şampiyonanın en değerli guard oyuncusu Pınar Karşıyaka'dan Gökper Gen, en iyi forvet oyuncusu Pertevniyal takımından Melih Mahmutoğlu, en iyi pivot oyuncusu Fenerbahçe'den Enes Kanter oldu.

Fenerbahçe Antrenörü Serdar Apaydın, hedeflerinin final oynamak olduğunu belirterek, "Biz hedefimizi başardık. Final maçı tek maç. Takım ve oyuncular üzerinde şans gerektiren bir durum. Rakibimiz bizden daha iyi mücadele ederek maçı kazandı. Biz de maçı bırakmayarak onları yakalamaya çalıştık. Saha içerisine baktığımız zaman şampiyonluğu daha çok isteyen takım Pertevniyal takımıydı. Bizim kadromuz önümüzdeki yılda yine bir şampiyona daha yaşayacak. Bu şampiyona onlar için büyük bir tecrübe oldu. Elimizde bulunan kadro içinde ilerisi için Türk basketboluna büyük işler yapacak oyuncular var. Pertevniyel takımını tebrik ediyorum" diye konuştu.

Pertevniyal Antrenörü Menderes Gümüşdal ise, iyi maç çıkardıklarını söyleyerek, "İyi oynadığımız için bu sene kupayı biz kaldırdık. 6 günlük çok zorlu bir maraton yaşadık. Zor maçlardan buraya kadar geldik. Bugün gülen taraf biz olduk. Bunun yanında 3 oyuncumun ödül alması beni daha mutlu etti. Bu seneki organizasyonun bu kadar ciddi ve iyi olması gelecek için çok umut verici. Takımlardaki yabancı sayılarının indirildiği takdirde bu oyuncular A takımlarda yer bulabilirler" şeklinde konuştu.

(BÇ-İP-EE-CC-S)