Türkiye Futbol Adamları Derneği'nin Geleneksel Ödül Töreni İstanbul'da Yapıldı

Türkiye Futbol Adamları Derneği'nin Geleneksel Olarak Düzenlediği 'İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır' Ödül Töreni İstanbul'da Yapıldı.

Türkiye Futbol Adamları Derneği'nin Geleneksel Ödül Töreni İstanbul'da Yapıldı

Türkiye Futbol Adamları Derneği'nin geleneksel olarak düzenlediği ''İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır'' ödül töreni İstanbul'da yapıldı.

Ataköy Olimpiyatevi'ndeki törene, (A) Milli Futbol Takımı'nın eski teknik direktörlerinden Sepp Piontek, eşi Gitte ile onur konuğu olarak katıldı. Piontek'e, gecede özel hizmet ödülü verildi. Ödül töreninde Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan, Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Orhan Saka ve 1980-1982 yılları arasında Fenerbahçe futbol takımının teknik direktörlüğünü yapan Friedel Rausch da yer aldı.

Törende açılış konuşmasını yapan TÜRFAD Genel Başkanı Yılmaz Tokatlı, bugüne kadar futbola ve spora hizmet vermiş 154 kişiye ulaşarak vefa borcunu ödediklerini söyledi. Tokatlı, sporda şike, şiddet, doping gibi istenmeyen olaylarla, etkili bir şekilde mücadele edilmesi gerektiğini kaydetti. Gecede ödül alan eski devlet bakanlarından Yücel Seçkiner, anılarını anlatırken, ''56 sene Türk sporuna hizmet ettim. Türk sporuna helal olsun, hakkımı helal ediyorum'' dedi.