Türkiye, Filistin Hibe Anlaşması 10 Temmuz'da İmzalanacak

Türkiye, Filistin Hibe Anlaşması 10 Temmuz'da İmzalanacak

Türkiye İle Filistin Ulusal Yönetimi Arasındaki 1 Milyon Dolarlık Hibe Anlaşması 10 Temmuz Pazartesi İmzalanacak.

Türkiye, Filistin Hibe Anlaşması 10 Temmuz'da İmzalanacak

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile Filistin Ulusal Yönetimi arasındaki 1 milyon Dolar tutarındaki hibe anlaşmasının 10 Temmuz’da imzalanacağını bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Türkiye ile Filistin Ulusal Yönetimi arasındaki 1 milyon Dolarlık Hibe Anlaşmasının 10 Temmuz 2006 Pazartesi günü saat 11.30’da Dışişleri Bakanlığı’nda imzalanacağı bildirildi.

Anlaşma ile Türkiye, küçük ve orta ölçekli sanayinin geliştirilmesi, bunlara ilişkin mal ve hizmetlerin temini ve Filistin’e ulaştırılması için Filistin’e proje bazında kullandırılmak üzere 1 milyon Dolar yardımda bulunacak.

Hibe yardımının Türkiye’nin 1993 Washington ve 1996 Paris Donörler Konferansı çerçevesinde üstlendiği yükümlülükler doğrultusunda gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, “Ülkemiz dost ve kardeş Filistin halkına yardımlarını sürdürerek, Filistin’in refahına katkıda bulunmaya devam edecektir” denildi.

İmza törenine Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile TBMM Filistin Dostluk Grubu Başkanı Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi de katılacak.

Kaynak: ANKA