Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Basketbol Takımı, Final Four Maçında Kepez Belediyespor Basketbol Takımı ile İkinci Kez Karşı Karşıya Geldi. Antalya Büyükşehir Belediyespor 63-55'lik Skorla Maçı Kazanırken, Final Four Grubunda Birinciliğe Yükseldi.

Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Basketbol Takımı, final four maçında Kepez Belediyespor Basketbol Takımı ile ikinci kez karşı karşıya geldi. Antalya Büyükşehir Belediyespor 63-55'lik skorla maçı kazanırken, final four grubunda birinciliğe yükseldi.

Beko Birinci Lig'e çıkmak için final-fourda mücadele eden Antalya Büyükşehir Belediyesi Basketbol Takımı, Kepez Belediyespor'la Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda karşılaştı. Büyükşehir basketbol takımı maça Hadi, Arda, Mustafa Kemal Bitim, Orçun ve Jamar beşlisiyle başladı. İlk periyodu 16-17 Kepez lehine sonuçlanan maçın ikinci ve üçüncü periyodunu da Kepez Belediyespor kazandı. Oldukça çekişmeli geçen son periyotta ise Antalya Büyükşehir Belediyespor basketbol takımı oyuncuları büyük üstünlük sağladı.

Antalyalılar'ın iki takım için de yoğun ilgi gösterdiği maçı 63-55 turuncu mavili ekip kazandı. Sahadan galibiyetle ayrılan Büyükşehir sevincini taraftarla paylaştı. Maçta Hadi 4, Cemal 6, Arda 18, Mustafa Kemal Bitim 14, Orçun 7, Jamar 14 sayı attı. Maçın son dakikalarına doğru Kepez Belediyespor takımının 5 numaralı formasını giyer Mahir'in sakatlanması büyük üzüntüye sebep oldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Basketbol Takımı Genel Direktörü Doğan Hakyemez, maçı kazandıkları için sevinçli olduklarını belirterek, "Öncelikle Mahir'in sakatlanmasına çok üzüldüm. Geçmiş olsun diyorum. 2 haftadır yoğun antrenman yapıyoruz. Bizim için 6'da 6 yapacağız diye söylenmiş. Bu söz bizi motive etti. Kepezi farklı yendik ve şu anda birinciyiz. Final-fouru da birinci bitirmek istiyoruz. Beko Basketbol Ligi'ne adımımızı attık. Hayırlı olsun" dedi.

Büyükşehir Belediyesi Basketbol Takımı başantrenör Mehmet Kemal Bitim de Mahir'in sakatlanmasına çok üzüldüklerini belirtti.

(AT-MFS-NÇ-S)

Kaynak: İHA