Türkiye Düşünce Kuruluşlarının İlgi Odağında - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Türkiye Düşünce Kuruluşlarının İlgi Odağında

AA - Haberler | Ekonomi
Türkiye Düşünce Kuruluşlarının İlgi Odağında

Washington D.C'de önde gelen düşünce kuruluşları bu hafta Türkiye gündemiyle toplanıyor.

Washington D.C'de önde gelen düşünce kuruluşları bu hafta Türkiye gündemiyle toplanıyor. German Marshall Fund (GMF) tarafından Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Koç Holding ve İsveç Dışişleri Bakanlığı ortaklığı ile transatlantik iş birliğinin geliştirilmesi perspektifiyle oluşturulan Üçlü Strateji Grubu'nun 15. toplantısı 7-8 Kasım'da Washington D.C.'de gerçekleştiriliyor.

TÜSİAD açıklamasına göre, German Marshall Fund (GMF) tarafından TÜSİAD, Koç Holding ve İsveç Dışişleri Bakanlığı ortaklığı ile transatlantik iş birliğinin geliştirilmesi perspektifiyle oluşturulan Üçlü Strateji Grubu'nun 15. toplantısı 7-8 Kasım'da Washington D.C.'de gerçekleştiriliyor.

ABD'den, Avrupa'dan ve Türkiye'den uzmanlar, akademisyenler, diplomatlar ve gazetecilerle Türkiye – Avrupa – ABD ilişkilerinin ortak gündemindeki konular dijital çağda demokrasi, popülist kutuplaşmaya karşı toplumsal çeşitliliğin yönetimi, Türkiye-Batı ilişkilerinin rayına oturtulması, Suriye ve çevresinin geleceği ve başkan seçilmesinin bir yıl sonrasında Trump dönemine yönelik transatlantik perspektifler başlıklı oturumlarda değerlendiriliyor.

Bu hafta ayrıca Washington D.C'de, 9 Kasım tarihinde Brookings Enstitüsü'nde Türkiye – ABD – Avrupa ilişkilerinin değişen dinamikleri küresel sorunlar çerçevesinde ele alınacak. Konferansta ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Avrupa işlerinden sorumlu eski Müsteşar Yardımcısı Victoria Nuland Türkiye-ABD ilişkilerini değerlendirecek. Washington DC'deki toplantılarda TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Bahadır Kaleağası bir konuşma yapacak.

TÜSİAD'ın ABD ve Avrupa Temsilcileri'nin katılımıyla Washington D.C'de temaslarda bulunacak olan Kaleağası, Beyaz Saray ve ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileriyle bir araya gelecek, Türkiye-ABD ilişkilerindeki sorunların giderilmesi için görüş alışverişinde bulunacak.

AA - Ekonomi Haberleri
500
title