Türkiye Diyanet Vakfı Haberleri

Türkiye Diyanet Vakfı haber, Türkiye Diyanet Vakfı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkiye Diyanet Vakfı - 08.05.2021
Türkiye Diyanet Vakfı, Rusya'daki ihtiyaç sahibi Müslümanlara ramazan yardımı yaptı
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ve Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı, ramazan ayı boyunca Rusya'da yardım faaliyetlerinde bulundu.
Türkiye Diyanet Vakfı - 06.05.2021
Türkiye Diyanet Vakfı Beypazarı ilçesinde yardımlarını sürdürüyor
Türkiye Diyanet Vakfı Beypazarı Şubesi, ilçedeki ihtiyaç sahiplerine yardımlarına devam ediyor.
Türkiye Diyanet Vakfı - 06.05.2021
Şair ve yazar Dr. Hüseyin Emin Öztürk vefat etti
Geçirdiği ameliyat sonrası yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan sosyolog, şair ve yazar Dr. Hüseyin Emin Öztürk, 63 yaşında hayatını kaybetti.
Türkiye Diyanet Vakfı - 05.05.2021
Kırşehir'de ramazan ayında ihtiyaç sahipleri sevindirildi
Türkiye Diyanet Vakfı Kırşehir Şubesi ve Kırşehir Müftülüğü iş birliğinde 41 yetim giydirilerek 120 hanenin ihtiyacı giderildi.
Türkiye Diyanet Vakfı - 05.05.2021
RAHMET VE BEREKET AYI: RAMAZAN - Sakarya'da yabancı öğrenciler gönüllülerin ve yardımseverlerin katkılarıyla hazırlanan yemeklerle oruç açıyor
Kentte kiraladıkları evlerde kalan yabancı öğrencilere Kampüs Camisi Derneği, Türkiye Diyanet Vakfı gönüllüleri, il ve ilçe müftülükleri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türk Kızılay, Sakarya Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, belediyeler ve hayırseverlerin desteğiyle yürütülen kampanyayla gıda kolisi ve iftar yemeği dağıtılıyor.
Türkiye Diyanet Vakfı - 05.05.2021
"Namaza ne kadar önem veriyorsak zekata da o kadar önem vermeliyiz"
"CAMİLERİNİN BİR KÖŞESİNİ HAYIR MARKETİ HALİNE GETİREN HOCALARIMIZ OLDU" Anadolu insanının tarih boyunca sadece yaşadığı yerde değil nerede bir mazlum, bir mağdur varsa onun yanında her zaman yer aldığının altını çizen Başkan Erbaş, "Sadece Türkiye Diyanet Vakfı olarak hem yurtiçinde 81 ilimizde, 922 ilçemizde mazlumun, mağdurun yanında hep yer aldık.
Türkiye Diyanet Vakfı - 05.05.2021
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: "Namaza ne kadar önem veriyorsak zekata da o kadar önem vermeliyiz"
"Camilerinin bir köşesini hayır marketi haline getiren hocalarımız oldu" Anadolu insanının, tarih boyunca sadece yaşadığı yerde değil nerede bir mazlum, bir mağdur varsa onun yanında her zaman yer aldığının altını çizen Erbaş, şu değerlendirmelerde bulundu: "Sadece Türkiye Diyanet Vakfı olarak hem yurt içinde 81 ilimizde, 922 ilçemizde mazlumun, mağdurun yanında hep yer aldık.
Türkiye Diyanet Vakfı - 04.05.2021
Gülnar Müftülüğü ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırdı
Gülnar Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı Gülnar Şubesi ve Müftülük Gençlik Koordinatörlüğü tarafından hayırsever vatandaşların yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.
Türkiye Diyanet Vakfı - 03.05.2021
Giresun'da ihtiyaç sahibi hükümlülere nakdi ve giyecek yardımı yapıldı
Giresun'un Espiye Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Espiye Şubesi işbirliğinde Espiye L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda kalan ihtiyaç sahibi hükümlülere nakdi ve giyecek yardımında bulunuldu.
Türkiye Diyanet Vakfı - 03.05.2021
TDV Afganistan'da yetimlere iftar verdi
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Afganistan'ın kuzeyindeki Mezar-ı Şerif kentindeki yetimlere iftar verdi.
Türkiye Diyanet Vakfı - 02.05.2021
DİTİB'den Ukrayna'ya ramazan yardımı
DİTİB'den yapılan açıklamaya göre, Ukrayna Kırım Tatarları Dini İdaresi Müftüsü Haydar Rüstemov, Türkiye Diyanet Vakfı Koordinatörü İsa Yaykın'ın da katıldığı dağıtım organizasyonunda, iki gün boyunca Kiev ve çevresindeki 6 şehirde yaşayan 1000 ihtiyaç sahibi aileye gıda paketi dağıtıldı.
Türkiye Diyanet Vakfı - 01.05.2021
Kırşehir'de "Hayır Çarşısı" uygulamasıyla yetimler giydirildi
İl Müftülüğünden yapılan yazılı açıklamada, Kırşehir Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu ile Türkiye Diyanet Vakfı Kırşehir Şubesi işbirliğiyle ramazan ayı boyunca her gün bir yetimin giydirilmesine yönelik çalışma yürütüldüğü belirtildi.
Türkiye Diyanet Vakfı - 30.04.2021
Son dakika! Mersin'de bayram öncesi yetim çocukların ihtiyaçları karşılanıyor
Son dakika haberler: Mersin İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mersin Şubesince, Ramazan Bayramı öncesi yetim çocuklara çeşitli yardımlar yapılıyor.
Türkiye Diyanet Vakfı - 30.04.2021
Son dakika! TDV'nin ramazana özel geleneksel kitap fuarı Kovid-19 nedeniyle çevrim içi ortama taşındı
Gelen son dakika haberlerine göre Türkiye Diyanet Vakfınca (TDV) düzenlenen ve geleneksel hale gelen ramazan ayına özel kitap fuarı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri dolayısıyla bu yıl çevrim içi ortamda gerçekleştiriliyor.
Türkiye Diyanet Vakfı - 30.04.2021
GÜNDEM / 30 Nisan 2021
6 Nisan 1920YASAMA YÜRÜTME SİYASET1- Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Valiliği ziyaret edecek, ardından proje alanlarını inceleyecek, AK Parti İl Başkanlığına ziyarette bulunacak.
Türkiye Diyanet Vakfı - 29.04.2021
Türkiye Diyanet Vakfı Tarsus Şubesi ve Tarsus İlçe Müftülüğünden İdlib'e gıda yardımı
Türkiye Diyanet Vakfı Tarsus Şubesi ve Tarsus İlçe Müftülüğünce İdlib'e gönderilmek üzere hazırlanan 25 ton un yüklü tır, dualarla uğurlandı.
Türkiye Diyanet Vakfı - 29.04.2021
DİTİB cami dernekleri Afrin'de her gün 200 kişiye iftar veriyor
Kuzey Bavyera DİTİB Eyalet Birliği Başkanı Hasan Aslan, ramazan sevincini paylaştıklarını belirterek, "Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle bu yıl camilerimizde veremediğimiz iftar yemeğini Afrin'deki kardeşlerimizle paylaştık.
Türkiye Diyanet Vakfı - 28.04.2021
Rize'deki ihtiyaç sahibi ailelere ve yetimlere WEFA desteği
Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu (WEFA) Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle Rize'deki ihtiyaç sahibi ailelere ve yetimlere yardım gerçekleştirdi.
Türkiye Diyanet Vakfı - 28.04.2021
Ruandalı Müslümanlardan Türkiye'ye övgü (1)
Ruanda Müftü Yardımcısı Şeyh Salih Nshimimana, İslam ülkeleri arasında Türkiye gibi bir ülkenin olmasından dolayı gurur duyduklarını söyledi. Nshimimana, AA muhabirine, ülkedeki Müslümanların durumları ile ilgili değerlendirmede bulunarak Türkiye'nin İslam coğrafyasındaki çabalarını takdirle karşıladıklarını ifade etti. Türkiye'nin büyük bir ülke olduğunu dile getiren Nshimimana, Türklerin Ruanda'daki Müslümanlara ramazan yardımlarının önemini vurguladı. Nshimimana, Müslüman ülkeler arasında Türkiye gibi bir ülkenin olmasının gurur verici olduğuna dikkati çekerek, "Türkiye, İslamiyet'e rehberlik ediyor, uzun yıllardır da İslamiyet'e öncülük etti. Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lidere sahip olduğu için biz de gurur duyuyoruz. Nereye giderseniz gidin Erdoğan gibi bir lider bulamazsınız. Biz, Türkiye ve Erdoğan'ı seviyoruz. Müslümanlar arasında Türkiye gibi büyük bir ülkenin olmasından dolayı gurur duyuyoruz." diye konuştu. "Buradaki insanların İslamiyet'e bakış açıları iyi" Ruanda'da soykırımın yaşandığı 1994 yılında ülke halkının ve Müslümanların kötü şeylere maruz kaldığını dile getiren Nshimimana, o süreçte zor durumdaki insanlara yardım ettiklerini söyledi. Müslümanların ayrım gözetmeksizin zorluk yaşayan halkı kurtarmaya çalıştığını aktaran Nshimimana, sözlerini şöyle sürdürdü: "Cami ve mescitler insanlara yardım edilen bir yer olmuştu. İnsanlar buralara sığınmıştı. Müslümanlar o dönem iyi bir tavır gösterdiği için Müslüman olmayanlar Müslümanlığı takip etmeye başladılar. İslam'ın nasıl bir din olduğunu anlamaya çalıştılar. Bu yüzden Müslüman olmayan halktan pek çok kişi İslamiyet'i seçti. Buradaki insanların İslamiyet'e bakış açıları iyi." Halk Türkiye'nin yardımlarını sevinçle karşıladı Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) "Beklenen Sensin Projesi" kapsamında Türkiye'den gönderilen ramazan kolileri Ruanda'nın başkenti Kigali'de dağıtıldı.
Türkiye Diyanet Vakfı - 27.04.2021
Türk kuruluşlar ramazanın bereketini Uganda ve Kenyalı Müslümanlarla paylaştı
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bu yıl daha zor bir ramazan geçiren Kenya ve Uganda'daki ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzattı.
Türkiye Diyanet Vakfı - 27.04.2021
TDV, ramazan ayı dolayısıyla Darüsselam'daki bölge halkına yardımda bulundu
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), ramazan ayı yardım çalışmaları kapsamında Doğu Afrika ülkesi Tanzanya'da ihtiyaç sahiplerine yardım götürdü.
Türkiye Diyanet Vakfı - 26.04.2021
Türkiye Diyanet Vakfı, Sırbistan'da ramazan paketi dağıttı
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Balkan ülkesi Sırbistan'da ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahibi ailelere ramazan paketi ulaştırdı.
Türkiye Diyanet Vakfı - 26.04.2021
Espiye ilçesinde 241 aileye gıda paketi ulaştırıldı
Espiye İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Espiye Şubesi iş birliğinde ihtiyaç sahibi 241 aileye ramazan gıda yardımı yapıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Türkiye Diyanet Vakfı Haberleri | Türkiye Diyanet Vakfı Haber - Haberler - Sayfa 7 - Türkiye Diyanet Vakfı haberleri, son dakika türkiye diyanet vakfı haber ve gelişmeleri burada. Türkiye Diyanet Vakfından hayırseverlere Filistinlilere destek çağrısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.10.2021 06:17:49. #1.16#

title